Яка порода собак найрозумніша?

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Найрозумніші породи собак.Різні породи собак відрізняються не тільки походженням і зовнішнім виглядом, але і рівнем інтелекту. От тільки як визначити цей рівень інтелекту? Чи можна виділити найбільш розумні породи собак? Яка порода собак найрозумніша?

Найрозумніші породи собак

Взагалі, виміряти рівень інтелекту собаки – завдання непросте, адже хвостатого вихованця не змусиш пройти тест Айзенка. Необхідні якісь критерії, від яких потрібно відштовхуватися. Такі критерії вперше виділив доктор Стенлі Корен, професор психології Університету Британської Колумбії (Ванкувер, Канада). У своїй книзі «Інтелект собак», опублікованій в 1994 році, він виклав свою теорію про різницю в поведінці, інтелект і дресури між різними породами собак.

Перегляньте публікацію - Як вибрати фен, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Він виділив два основні критерії для визначення інтелекту собаки – розуміння нової команди і виконання команди з першого разу. Таким чином, розумні породи собак розуміють нову команду за мінімальну кількість повторень і виконують команди з першого разу в переважній більшості випадків. Опитавши кінологів, Стенлі Корен склав рейтинг собак по породах.

Найрозумніші породи собак.

У рейтингу доктора Корена 80 позицій, що поділені на шість умовних груп (одну і ту ж позицію можуть займати кілька порід собак, приміром, шістнадцяте місце в рейтингу ділять довгошерстий коллі, короткошерстний колі і німецький шпіц). Перерахуємо категорії собак по інтелекту.

Категорії собак по інтелекту

  • 1-10 місце – найрозумніші собаки (собаки з надзвичайними здібностями до дресирування і виконання команд, Brightest Dogs)
  • 11-26 місце – собаки з відмінними здібностями до дресирування (Excellent Working Dogs)
  • 27-39 місце – собаки зі здібностями до дресирування вище середніх (Above Average Working Dogs)
  • 40-54 місце – собаки з середніми здібностями до дресирування і виконання команд (Average Working/Obedience Intelligence)
  • 55-69 місце – собаки зі здібностями до дресирування і виконання команд нижче середніх (Fair Working/Obedience Intelligence)
  • 70-80 місце – собаки з найнижчою ступенем сприйняття до навчання (Lowest Degree of Working/Obedience Intelligence).

Яка порода собак найрозумніша?

Найрозумніші породи собак, на думку Корена, повинні розуміти нову команду менш ніж за п’ять разів, а виконувати команду з першого разу в 95% випадків і вище. До таких порід належать австралійська вівчар-собака (австралійський хілер), ротвейлер, континентальний тієй-спанієль, лабрадор ретрівер, шетландская вівчарка (шелті), доберман, золотистий ретрівер (голден ретрівер), німецька вівчарка, пудель і бордер-коллі.

Породи перераховані в порядку зростання, від десятого місця до першого. Виходить, що бордер-коллі в рейтингу посідає першу сходинку, тому можна сказати, що це найрозумніша порода собак.

Теорія Стенлі Корена має серйозні недоліки, які визнає сам автор. Використовувані ним два критерії пов’язані з покорою та виконанням команд, які більше цінуються у певних груп порід собак, скажімо, службових і робочих. А у мисливських собак, приміром, цінуються також розуміння і творчість – уміння орієнтуватися в ситуації і приймати самостійні рішення. Тому мисливська порода може в рейтингу виявитися нижче службової, але це не означає, що у неї нижче рівень інтелекту – просто у цієї породи цінуються інші якості, які в рейтингу не відображені.

Також порода може виявитися нижче в рейтингу, якщо вона відрізняється впертим або незалежним характером, але це не означає, що у представників цієї породи низький інтелект: їх дресирування може виявитися скрутним в силу особливостей характеру, а зовсім не тому, що собаки цієї породи «дурні».

Радимо прочитати також

Як допомогти дитині адаптуватися до школи про Як допомогти дитині адаптуватися до школи.

Таким чином, поділ на більш і менш розумні породи собак досить умовний. Якщо терпляче займатися вихованням собаки з раннього віку, дресирування може принести чудові результати. І навпаки – якщо нехтувати дресируванням собаки, вас не врятує навіть те, що порода вважається «розумною»: вихованець може вирости неконтрольованим. Особливості породи дуже важливі, але не менш важливо і виховання.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>