Яванський мох у вашому акваріумі

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Яванський мохЯванський мох – це одна з самих популярних рослин, які кожен акваріуміст хоче посадити в акваріумі. Така любов до цієї рослині пояснюється тим, що яванський мох може озеленити ваш акваріум і надати укриття для мальків і креветок.

Яванський мох

Батьківщиною яванського моху є Малайзія, Ява і Індія. Вперше до нас завезли цей мох в 1960 році. Зовні ця рослина нагадує безладне скупчення гілочок, які ростуть в різні сторони. Але насправді структура моху дуже організована. Коли яванец розростається, він може формувати красиві кущики, які краще всього виглядають на корчах або каменях.

Перегляньте публікацію - Як мити вікна?, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Яванська мох в акваріумі створює дивовижні по своїй красі композиції. При цьому вирощувати мох можна практично в будь-яких умовах. Він може відмінно розвиватися у воді з будь-якої жорсткістю і температурою (але не забувайте, що певні умови яванцю все-таки слід створити). У несприятливих умовах яванський мох може лише сповільнити своє зростання і змінити свій колір з смарагдово-зеленого на темно-зелений.

Догляд за яванським мохом

Не можна сказати, що за яванцем дуже важко доглядати. Свої особливості догляду є у кожної рослини, яка знаходиться у вашому акваріумі. Для початку давайте поговоримо про ідеальні умови для яванця.

Яванська мох відмінно росте в будь-який воді, але все ж, у нього є власні уподобання. Яванец воліє воду з рівнем рН 5,8-8,0. Температура води повинна коливатися від 18 до 30°С. Як бачите, умови для утримання яванського моху можуть бути будь-якими. Головне, щоб вода в акваріумі була обов’язково чистою.

Справа в тому, що в брудній воді в акваріумі починають розвиватися інші водорості. Ці водорості будуть сильно пригнічувати яванська мох. Яванец не тільки втратить свій привабливий зовнішній вигляд, але і незабаром загине. А все через те що його гнітить інша рослинність.

Також необхідно стежити, щоб у яванському моху не залишалися шматочки їжі. Рибам буде дуже важко дістатися до них. В результаті в яванці буде накопичуватися органіка, що призведе до розвитку небажаних водоростей в акваріумі, наприклад, чорної бороди.

Яванський мох у вашому акваріумі.

В іншому ж яванський мох невибагливий. Він може рости при будь-якому освітленні (крім яскравого). Також яванець переносить тривалу відсутність світла, при якому інші рослини просто гинуть. Сам по собі яванський мох може рости не тільки на воді, але і на її поверхні. А дуже часто цей мох можна зустріти також в оранжереях, де після адаптації він може дуже добре рости при вологості повітря всього лише 60-70%. До речі, надводна форма яванського моху набагато краще виглядає, ніж підводна. На надводній формі моху немає обростань. Тому час від часу намагайтеся тримати яванец поза води.

Як посадити яванський мох

Розповімо тепер, як посадити яванська мох. Яванец прикріплюється до коряги маленькими корінцями, які відростають на гілочках по мірі їх зростання. Щоб прикріпити мох до корчу, гілочки яванца досить обмотати міцною волосінню або товстою ниткою. Через кілька тижнів яванец повністю прикріпиться до корчу. Надалі нитку можна буде прибрати.

Час від часу намагайтеся підрізати яванец і видаляти гілочки, на яких починають селитися інші водорості. Також можете проривати трохи яванська мох, якщо ви хочете розсадити його. Навіть невелика гілочка може дуже швидко розростися в красивий кущ. Головне, щоб вона прикріпилася до чого-небудь.

Радимо прочитати також

Самооцінка підлітка про Самооцінка підлітка.

Яванська мох на корчі – це не тільки відмінна прикраса вашого акваріума. Цю рослину люблять багато заводчиків риб, оскільки у моху можуть ховатися мальки, що збільшує їх шанси на виживання у загальному акваріумі. Також у моху у дуже великій кількості розмножуються інфузорії, які є головним джерелом їжі для малят у перші дні життя.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>