Зуби морської свинки: основні проблеми

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (3 голоси)

Зуби морської свинки: основні проблеми.Морські свинки – гризуни, а це означає, що зуби у них ростуть протягом всього життя і потребують постійного догляду. Від того, в якому стані знаходяться зуби морської свинки, може залежати здоров’я тварини в цілому.

Основні проблеми зубів морської свинки

Багатьох цікавить, скільки зубів у морської свинки. Їх менше, ніж у людини, всього 20. У морських свинок дві пари потужних різців, а ось ікла у них відсутні. Зуби морських свинок ростуть все життя, це особливість всіх гризунів. Але з-за постійного пережовування їжі вони стираються. Здорові морські свинки не потребують штучному подтачивании зубів.

Перегляньте публікацію - Що подарувати чоловікові на 23 лютого, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Якщо зуби морської свинки не в порядку, це відбивається на її загальному стані. При проблеми з зубами морська свинка починає менше їсти або перестає приймати їжу взагалі, це дуже небезпечно для її здоров’я. Про те, у вашого вихованця якісь проблеми з зубами, свідчать наступні симптоми:

  • тварина перестає їсти сіно
  • у свинки починається пронос, тому що вона їсть тільки м’яку їжу
  • у свинки часто сльозяться очі
  • свинка їсть довше, ніж зазвичай, тому що не може нормально кусати-
  • морська свинка їсть тільки на одну сторону
  • їжа випадає з рота (або свинка сама її випльовує)
  • спостерігається підвищене слиновиділення, в результаті чого звір «чавкає» під час їжі
  • морська свинка починає втрачати у вазі.

Зазвичай все це – ознака того, що корінні зуби морської свинки ростуть неправильно, в результаті чого у тварини порушений прикус. Виправити це може тільки ветеринар. Тому дуже важливо при перших симптомах проблем із зубами показати вашого вихованця фахівця, який огляне його і при необхідності підріже зуби.

І огляд, і лікування зазвичай проводяться під наркозом. Але варто врахувати, що якщо свинка через проблеми з зубами довго не їла і сильно ослабла, анестезія може виявитися для неї смертельною. Дуже важливо вибрати хорошого ветеринара, який не буде наполягати на анестезії, якщо в ній немає необхідності, і підріже зуби правильно, щоб прикус відповідав фізіологічної норми.

Зуби морської свинки: основні проблеми.

Зуби морської свинки: основні проблеми

Чому виникають проблеми із зубами у морських свинок? Причини можуть бути як відомі, так і придбаними. Спадкові проблеми зі здоров’ям (і з зубами в тому числі) зазвичай є наслідком близькоспорідненого схрещування, що деякі несумлінні заводчики використовують для отримання великого потомства.

Також проблеми з зубами можуть бути наслідком того, що морська свинка їсть занадто мало твердої і жорсткої їжі (сіна, твердих овочів), в результаті чого зуби не сточуються так, як треба. Причиною може бути незбалансований раціон, важкі захворювання, при яких у свинки пропадає апетит, або травма. Щоб зуби морської свинки були здорові, потрібно стежити за її раціоном і вчасно лікувати всі захворювання.

до Речі, проблеми з зубами у морських свинок можуть бути пов’язані не тільки з тим, що зуби не встигають сточуватися. Іноді зуби морської свинки починають кришитися, хитатися, вони навіть можуть ламатися і випадати. Це сигналізує про те, що в раціоні морської свинки не вистачає вітамінів (в першу чергу вітаміну С) і кальцію.

У нормі на місці який випав зуба десь через тиждень повинен почати рости новий. Але це не означає, що проблему треба ігнорувати: обов’язково покажіть вашого вихованця ветеринара. Він скаже, чого не вистачає в раціоні звірятка, і підкаже, як правильно його налаштувати. А якщо зуб хитається або зламаний, але не випадає, допомога ветеринара потрібна обов’язково, щоб правильно видалити хворий зуб.

Радимо прочитати також

Рахіт у дітей про Рахіт у дітей.

Зуби – одне з самих «слабких місць» у організмі морських свинок. Тому дуже важливо стежити за здоров’ям зубів вашого вихованця, правильно годувати його і вчасно лікувати всі хвороби. Тоді ваша морська свинка завжди буде здорова вам на радість.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (3 голоси)
Зуби морської свинки: основні проблеми, 10.0 з 10 (основано на 3 оцінках)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>