Аутизм у дорослих

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 8.3/10 (4 голоси)

Аутизм у дорослих.Проблеми у спілкуванні з навколишніми людьми можуть бути ознакою як звичайної сором’язливості, так і деяких психічних відхилень, приміром, аутизму. І якщо раніше аутизм діагностували в основному у дітей, то на сьогоднішній день не менш поширений аутизм у дорослих, який вже набув характеру епідемії.

Аутизм у дорослих людей

Життя в своєму особистому світі – це досить поширена форма самозбереження на сьогоднішній день. Сучасна людина, тікає від реальності в нетрі свого внутрішнього світу, давно вже не є-то загрозливим для соціуму. Не дивно, адже кому полювання вислуховувати чужі проблеми і тим більше – результати успішних досягнень? Таким чином, людина ховається в шкаралупу, щільно що захищає його від зовнішніх подразників. Там він відчуває себе комфортно і невимушено, не помічаючи, як поступово відвикає від потреби в спілкуванні. Порушення апарату комунікації тягне за собою складну форму психозу, яка називається аутизм.

Перегляньте публікацію - Як вибрати модні джинси, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Не варто забувати, що насамперед аутизм – це порушення роботи мозку. Вчені вважають, що хвороба передається генетично, але не виключається, що причиною порушення роботи мозку можуть бути його пошкодження. Крім того, тривалі хронічні депресії теж сприяють розвитку цієї хвороби. Аутизм у дорослих проявляється у міру впливу зовнішніх подразників на психіку.

Існує кілька видів аутизму: синдром Каннера, синдром Аспергера, синдром Ретта і атиповий аутизм. Всі види аутизму мають як генетичний, так і придбаний характер захворювання, але атиповий аутизм проявляється у старшому віці, тому характеризується як аутизм у дорослих.

Розвиток аутизму у дорослих

У якийсь момент доросла, часто успішна людина замикається в собі і панічно боїться будь-яких проявів комунікації. Вона намагається себе як можна швидше ізолювати від суспільства, в якому їй незатишно. Причини цього досить розмиті і, як правило, проявляються через самонавіювання. При цьому людина чітко впевнена у правильності своїх домислів і виправдовує цю поведінку тим, що наодинці з собою вона відчуває себе впевненіше і продуктивніше.

Аутизм у дорослих розвивається досить швидко, але починається практично непомітно. Ви не можете згадати, в який саме момент ваш близький або знайомий чоловік перестав вам посміхатися і почав неохоче вітатися. На перший погляд це сезонна депресія, неполадки в сім’ї або на роботі, невдоволення какими-то зовнішніми чинниками. При цьому людина не ділиться з вами проблемами, і ви спокійно реагуєте на прояв його байдужості, пасивності або навпаки – надмірної дратівливості.

Через який час ви починаєте спостерігати значні зміни в поведінці своїх близьких або знайомих. Людина стає байдужим до всього, намагається уникнути не тільки галасливих компаній але і звичайного діалогу. У його міміці і жестах з’являється якесь заціпеніння, невпевненість, заїкання, нервовий тик. Людина втрачає інтерес абсолютно до всього. Йому не цікаво, що відбувається в світі, на вулиці і навіть у власній родині. Він складно контактує з колегами, сусідами, боїться вербального спілкування в супермаркетах і соціальних організаціях.

Аутист схильний до забудькуватості, неуважності. Якщо такої людини попросити про щось важливе – будьте впевнені, він не тільки не виконає прохання, але і випаде з реального часу. Достукатися або додзвонитися до нього згодом практично неможливо. Що ще характерно для аутизму у дорослих – вини за собою такі люди теж не відчувають.

Аутизм у дорослих.

Аутизм у дорослих

Необхідно відразу ж звернутися до психіатра або невропатолога, які повинні правильно діагностувати причину такої поведінки. Аутизм у дорослих ще небезпечніше дитячого аутизму, тому що ця хвороба, яка проявилася через багато років, здатна обеззброїти людини, довести його до крайнощів психічної неврівноваженості. Крім того, аутизм негативно впливає на працездатність і відносини в родині.

Людям з синдромом аутизму або з повноцінною формою захворювання не варто впадати у відчай і опускати руки. Хороший психотерапевт, допомога якого в цьому випадку необхідна, повинен пояснити вам, вашим близьким і знайомим, що аутист – це не ізгой і не відлюдник.

Людина, хвора на аутизм – це нічим не відрізняється від інших, що сформувалася особу, якій зручніше виробляти якісь блага і ресурси, перебуваючи в замкнутому стані. Можна сказати, що аутист – не такий, як усі, але тут не варто забувати, що видають талановиті особистості далеко не завжди були соціально прогресивними, хоча зайняли в історії планети значні місця. Аутизмом страждали такі видатні особистості, як Авраам Лінкольн, Леонардо да Вінчі, Енді Уорхол, Боб Ділан, Кортні Лав, Вінсент Ван Гог, Вірджинії Вульф.

Радимо прочитати також

Cпособи вирівнювання стелі про Cпособи вирівнювання стелі.

Аутизм у дорослих, на жаль, не виліковується, але постійна психологічна підтримка людині з таким захворюванням необхідна. Довгий час вважалося, що аутисти – розумово відсталі люди, однак у міру дорослішання ставало зрозуміло, що аутизм у дорослих трансформувався в геніальні ідеї та оригінальні підходи до вирішення складних завдань які не під силу навіть вченим з певною базою знань.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 8.3/10 (4 голоси)
Аутизм у дорослих, 8.3 з 10 (основано на 4 оцінках)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>