Емоційна залежність

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)

Емоційна залежність.Як би ми не прагнули до незалежності, жодна людина не може бути повністю незалежною: все одно ми залежимо від обставин і оточуючих нас людей. Головне – не дати цій залежності розвинутися занадто сильно і почати отруювати вам життя. Емоційна залежність від іншої людини може стати серйозною проблемою.

Емоційна залежність

Кожна людина має потребу в довірі, визнанні, почутті захищеності, увазі, підтримці. Ці та багато інших почуттів дарують нам дружні і любовні стосунки. Відсутність таких відносин залишає в душі людини свого роду емоційну діру. Коли ж вона знаходить друга або другу половинку, ця порожнеча заповнюється. Отримавши ті приємні відчуття і емоції, яких вона була позбавлений довгий час, людина боїться втратити їх знову. Так може розвинутися емоційна залежність.

Перегляньте публікацію - Червона весільна сукня, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Що таке емоційна залежність

Емоційна залежність не обов’язково є любовною і може не припускати фізичну близькість – залежати емоційно можна навіть від приятеля. Емоційна залежність може виникати між людьми будь-якої статі, віку, соціального статусу. На перших етапах вона важко відрізняється від звичайної закоханості або ейфорії від появи нового друга.

Як відрізнити емоційну залежність від звичайної прихильності? Існуюча в здорових відносинах прихильність конструктивна, у той час як емоційна залежність деструктивна і замість очікуваних приємних емоцій приносить біль.

Є три критерії, які допомагають відрізнити емоційну залежність від звичайної дружби і любові. Перший критерій – нерівноправ’я. У здорових відносинах людина отримує приблизно стільки ж, скільки і віддає. А емоційно залежна людина віддає набагато більше, ніж отримує у відповідь – він готовий пожертвувати практично всім заради того, до кого прив’язаний, а у відповідь отримує дуже мало або взагалі не отримує нічого.

Другий критерій – шкода, завдана душевному і/або фізичному здоров’ю. Проявлятися вона може по-різному: від зневаги власним здоров’ям (свідомої або несвідомої) на догоду відносин до психосоматичних захворювань, психічних розладів і навіть спроб суїциду.

Третій критерій – це неможливість припинити відносини самостійно. Людина може чудово усвідомлювати, що ці відносини деструктивні, що вони завдають їй шкоди, проте при цьому вона продовжує підтримувати їх, сподіваючись, що з часом все само собою зміниться в кращу сторону.

Емоційна залежність.

Кажучи простіше, в будь-яких відносинах має бути здоровий егоїзм: зрозуміло, потрібно думати про іншу людину, його бажання й потреби, але і про себе теж не варто забувати. Людина, що страждає від емоційної залежності, звикає ставити бажання і потреби інших людей попереду своїх. Ось тільки така самовідданість рідко оцінюється по заслугах.

Типові супутники емоційної залежності – це страх самотності, занижена самооцінка, перфекціонізм, приниження власних достоїнств, звичка покладати на себе відповідальність за почуття і поведінку оточуючих людей, труднощі в ухваленні рішень, невміння попросити допомоги у скрутному становищі.

Як боротися з емоційною залежністю?

Як боротися з емоційною залежністю? Зробити це досить непросто. Людина з емоційною залежністю звикла отримувати емоції ззовні, вона немов підміняє власні емоції і мрії емоціями і мріями інших людей. Щоб позбавитися від емоційної залежності, потрібно полюбити себе. Так, відносини роблять нас щасливими, але вони не єдине джерело щастя. Тим більше, що емоційно залежна людина рідко щаслива по-справжньому: вона задовольняється сурогатом щастя.

Радимо прочитати також

Ламінат в інтер’єрі про Ламінат в інтер’єрі.

З емоційною залежністю, як і з будь-якою іншою, непросто впоратися самостійно. Якщо ви позбулися залежності від конкретної людини, це не означає, що ви знову не наступите на ті ж граблі: людина має схильність повторювати власний травматичний досвід. Тому не потрібно боятися звернутися до фахівця, який навчить вас цінувати і любити себе, жити власними мріями і створювати гармонійні відносини, в яких кожен партнер отримує стільки ж, скільки і віддає.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)
Емоційна залежність, 10.0 з 10 (основано на 1 оцінці)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>