Емоційне спілкування

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (2 голоси)

Емоційне спілкування.Людська діяльність неможлива без спілкування – протягом усього життя ми обмінюємося інформацією із собі подібними. Існують різні види і форми спілкування. Давайте поговоримо про те, що являє собою емоційне спілкування.

Емоційне спілкування

Деякі асоціюють спілкування винятково з мовленням, але це неправильний підхід: людина починає спілкуватися задовго до того, як освоює зв’язну мову. Тому умовно можна виділити два типи спілкування: мовне й емоційне спілкування.

Перегляньте публікацію - Як перевірити натуральність косметики?, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Потреба в спілкуванні у дитини з’являється у віці приблизно одного-двох місяців, задовго до того, як вона починає освоювати мову. Вже з перших місяців життя дитина починає використовувати емоційне спілкування, у той час як вербальну мова спілкування він починає освоювати у віці близько року.

Емоційне спілкування – це спілкування за допомогою міміки, жестів, поз, інтонацій. У дитячому віці безпосередньо-емоційне спілкування матері з дитиною (фізичний контакт, інтонації голосу, адресована дитині посмішка і т. п.) дуже важливо, оскільки воно допомагає встановити більш міцний зв’язок між мамою та малюком.

Емоційне спілкування.

Завдання матері (або іншої близької людини, яка доглядає за дитиною) – як можна повніше задовольнити її потреби в емоційному спілкуванні. Безпосередньо-емоційне спілкування дарує дитині радісний настрій, підвищує її активність. Крім того, емоційне спілкування надає основу для розвитку сприйняття, мислення й мови дитини.

Згодом дитина опановує мовою, однак це не означає, що прийшла пора назавжди розпрощатися з емоційним спілкуванням. В контекств спілкування між дорослими людьми під емоційним спілкуванням часто передбачають такий вид спілкування, при якому провідним у процесі спілкування є обмін емоційною інформацією.

У принципі, це не суперечить тому, що було сказано вище: при емоційному обміні важливу роль відіграють саме невербальні засоби комунікації (міміка, жести, пози, інтонації).

Емоційне спілкування в цьому випадку полягає у трьох основних компонентах: когнітивному, суб’єктивному та експресивному. Під когнітивним аспектом передбачають сприйняття почуттів і емоцій партнерами по спілкуванню. Суб’єктивний аспект – це переживання, викликувані міжособистісними відносинами. Експресивний аспект – це вираження емоцій по відношенню до партнера по спілкуванню (як вербальне, так і невербальне).

Іноді емоційне спілкування представляють як якийсь спосіб маніпуляції людьми. Деякі люди дійсно використовують цей вид спілкування, щоб маніпулювати оточуючими. Як ми вже говорили, цей вид спілкування в першу чергу використовується для обміну емоціями, у тому числі через міміку і жести. Однак якщо можна виразити емоцію через жест або вираз обличчя, можливо і зворотне: використовувати вираз обличчя або жест, щоб створити враження, ніби ви відчуваєте певну емоцію. Це і є маніпуляція.

Як не потрапити на цей гачок при емоційному спілкуванні? За усвідомлення і розуміння як чужих, так і своїх власних емоцій відповідає так званий емоційний інтелект. Чим вище рівень емоційного інтелекту людини, тим менше ймовірність, що його окрутять навколо пальця при емоційному спілкуванні.

Щоб не стати жертвою маніпулятора, потрібно звертати більше уваги на мову тіла співрозмовника. Справа в тому, що деякі фізіологічні реакції, якими супроводжуються емоції, людина зазвичай не в змозі придушити (принаймні, миттєво) або імітувати. До них відносяться, наприклад, реакція зіниць, частота дихання і пульсу і т. п. Тому увагу потрібно звертати не тільки на жести і вираження обличчя, які людина може використовувати свідомо, але і на ті сигнали, які практично непідвладні контролю.

Радимо прочитати також

Кухня в японському стилі про Кухня в японському стилі.

Отже, емоційне спілкування найбільш важливо в дитячому віці, але навіть після того як ми освоюємо мову, воно продовжує відігравати значну роль в наших взаєминах з оточуючими людьми.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (2 голоси)
Емоційне спілкування, 10.0 з 10 (основано на 2 оцінках)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>