Емоційне вигоряння

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Емоційне вигоряння.Емоції – це наше життя. Ми можемо радіти, злитися, обурюватися, сумувати, ненавидіти. Але поступово емоції буквально залишають нас, у результаті залишається тільки порожнеча. Що це – криза або ж проста втома? Ні, це емоційне вигоряння.

Емоційне вигоряння

Можливо, ви вже чули про професійне вигоряння. Цей термін останнім часом постійно на слуху, оскільки багато людей не знаходять себе у житті і не можуть реалізуватися на роботі. Запитайте, яке відношення професійне вигоряння має до емоційного? Саме пряме, адже по суті це все одне й те ж.

Перегляньте публікацію - Як стати найкрасивішою, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

У людей синдром емоційного вигоряння зустрічається дуже часто. І таких нещасних насправді набагато більше, ніж ви думаєте. Можна навіть сказати, що весь соціум схильний до емоційного вигоряння. День за днем ми не отримуємо емоцій, а більше віддаємо їх, життя стає сірим і нудним, а оточуючих починаєш сприймати «за шаблоном» – всі люди однакові, від них нічого нового не дочекаєшся і т. д. Часто по відношенню до інших можна відчувати агресію або ж повну байдужість.

Природно, є люди, які входять у групу ризику емоційного вигоряння. В основному це ті, професія яких зобов’язує спілкуватися з іншими людьми. Це можуть бути менеджера по роботі з клієнтами, лікарі, педагоги, соціальні працівники, психологи. Але не треба думати, що представники інших професій не схильні до емоційного вигоряння. Сюди ж відносяться всі люди, яким не подобається їхня робота або вона просто не приносить позитивних емоцій.

У результаті виходить, що людині стає все байдуже. На місце жалості до людини приходить відсутність розуміння. Також змінюється ставлення не тільки до пацієнтів або клієнтів, але й до співробітників, сім’ї, коли на ні в чому не винних людей виливається потік агресії. І куди подівся той доброзичливі чоловік, якого всі знали?

Стадії емоційного вигоряння

Емоційне вигоряння не приходить відразу ж. Це поступовий процес, який можна розбити на 4 стадії. На першій стадії людина завжди задоволений своєю роботою, але з часом інтерес до неї починає згасати. На другій стадії вже з’являються апатія і постійна втома. Робота викликає все менше інтересу, тому починаються запізнення. На третій стадії весь процес вже переходить в хронічну форму. Людина виконує свою роботу за звичкою, але ніякого задоволення вона не приносить. Сильно змінюється характер, при чому не в кращу сторону, також з’являються шкідливі звички. Дратівливість і почуття загнаності в кут також дають про себе знати. Остання стадія – це криза, коли у людини проявляються психосоматичні захворювання, такі як виразка, астма, дерматити, гіпертонічна хвороба.

Емоційне вигоряння.

Профілактика емоційного вигоряння

Емоційне вигоряння – неприємна річ, але схильні йому не всі. Секрет у тому, що людині постійно потрібні позитивні емоції. Навіть якщо вам не подобається ваша робота, але в особистому житті або при спілкуванні з друзями ви щасливі, то емоційне вигоряння вам не загрожує. Якщо ж таких позитивних емоцій у вас немає, вам залишається тільки постаратися уникнути емоційного вигоряння.

Найкращий спосіб уникнути емоційного вигоряння – це змінити місце роботи. Але і тут треба бути обережним. Проаналізуйте нове місце роботи, зверніть увагу на плинність кадрів. Якщо люди довго не затримуються на одному місці, це теж не говорить ні про що хороше.

Якщо ж роботу ви не можете або не хочете змінити, то постарайтеся хоч якось змінити обстановку. Наприклад, можете отримати додаткову освіту. Чим довше будуть тривати курси, тим краще це для вас. Мінімальний термін курсів повинен становити 6 місяців.

Часом буває так, що спілкування з людьми перевантажує вас. Коли ви відчуваєте емоційне перевантаження, намагайтеся усамітнитися хоча б на півгодини. Подумайте в тиші, розберіться з власними думками. Також можете прогулятися, якщо є така можливість.

І не забувайте про самовираження. Всі люди творчих професій дуже рідко піддаються емоційному вигорянню. Запишіться на курси танців, пограйте в шахи або помалюйте у вільний час. Ваші емоції повинні обов’язково мати вихід. Поділіться враженнями з друзями та рідними. Якщо ж вас не підтримують рідні і близькі, то створіть власне коло інтересів, в якому ви зможете поділитися своїми переживаннями з людьми, які вас зрозуміють. А це можуть бути такі ж люди, яким також загрожує емоційне вигоряння, тільки вони повинні працювати в інших компаніях.

Радимо прочитати також

Як зробити крісло-мішок про Як зробити крісло-мішок.

Кожен раз, коли ви втомлюєтеся від усього, оточуйте себе біло-блакитними квітками і постарайтеся провести день в тиші. У такі дні організм сам буде відновлюватися від емоційних перевантажень, так як механізми саморегуляції будуть включені. Намагайтеся частіше робити такі «розвантажувальні дні», інакше вам не уникнути проблем зі здоров’ям.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>