Емоційний стрес

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 2.0/10 (1 голос)

Емоційний стрес.Зараз досить часто можна почути фразу про те, що життя сучасних людей повні стресу (найчастіше під цим мається на увазі емоційний стрес). Проте мало хто замислюється над тим, що насправді являє собою стрес. Ми звикли ототожнювати його з напругою, адже саме так перекладається з англійської слово stress. Проте це не зовсім правильно.

Що таке емоційний стрес

Стресом називають загальну (неспецифічну) реакцію організму на фізичний чи фізіологічний вплив, яка найчастіше виявляється в зміні функціонування деяких систем організму. Виділяють два основних види стресу. Фізичний стрес – це реакція на матеріальні, фізичні фактори (травми, інфекції і т. п.). А емоційний стрес – це реакція на конфліктні ситуації, напружені відносини і т. п.

Перегляньте публікацію - Малюнки на нігтях з допомогою голки, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Зазвичай під словом «стрес» мають на увазі щось негативне, однак важливо пам’ятати, що стрес – це лише спроба організму адаптуватися до незвичайних для нього умов. Тому емоційний стрес може бути як «поганим», так і «хорошим».

Емоційний стрес.

Хороший стрес називається еустрес. Це або несильний стрес, який мобілізує організм, або стрес, який був викликаний позитивними емоціями. Приміром, виграш улюбленої футбольної команди може викликати у вболівальника стресову реакцію, проте такий стрес буде позитивним.

Поганий стрес називається дистрес. Такий емоційний стрес зазвичай викликаний негативними емоціями і настільки сильний, що організм не в змозі впоратися з ним самостійно. Дистрес негативно впливає на імунну і нервову системи, підриває здоров’я і може навіть призвести до важких захворювань, якщо вчасно нічого не зробити.

Однак важливо пам’ятати, що позитивний емоційний стрес може перейти в негативний: деяким людям протипоказано надмірне хвилювання. Навіть якщо воно викликане виключно позитивними емоціями, тривалий емоційний стрес в підсумку може мати негативні наслідки для організму. Як цього уникнути?

Почнемо з того, що повністю застрахувати себе від стресу неможливо. Наше життя завжди буде повне як позитивних, так і негативних подій, що викликають певні емоції. Тому будь-яка більш-менш значуща подія буде викликати стресову реакцію. Потрібно навчитися не запобігати стресу, а справлятися з його наслідками.

Почати можна з управління емоціями. Самі по собі емоції не є чимось поганим, однак якщо дозволяти їм узяти верх над собою, наслідки можуть бути неприємними як для нас самих, так і для оточуючих. Придушувати емоції не можна, це може призвести до ще більшої емоційної напруги і стресу. Однак можна і потрібно вчитися контролювати ступінь прояву емоцій і направляти їх в конструктивне русло.

Але що робити, якщо вам не вдалося впоратися зі стресом на початковій стадії? Як боротися з наслідками стресу? Важливо пам’ятати, що стрес – це фізіологічна реакція, він зачіпає не тільки психіку, але і ендокринну, серцево-судинну, нервову, імунну системи організму. Тому для ліквідації наслідків стресу можуть використовувати лікарські препарати.

Зазвичай для того, щоб заспокоїти організм, досить прийому трав’яних лікарських засобів. Заспокійливими властивостями володіють такі лікарські рослини, як глід, валеріана, вереск, материнка, меліса, пасифлора, півонія, пустирник, хміль. Також продаються в аптеках комбіновані фітопрепарати, які містять екстракти відразу декількох рослин, що володіють антистрсовими і седативними властивостями. Лікарські засоби в жодному разі не можна приймати без призначення лікаря!

Радимо прочитати також

Матеріали для утеплення про Матеріали для утеплення.

Так, життя сучасної людини дійсно повне стресу. Однак емоційний стрес – це не обов’язково погано. «Поганим» або «хорошим» стрес роблять події, якими він викликаний, а також наша здатність або нездатність контролювати свої емоції і справлятися з наслідками стресу. Не потрібно постійно тримати емоції в собі, але при цьому не можна дозволяти їм узяти верх над собою.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 2.0/10 (1 голос)
Емоційний стрес, 2.0 з 10 (основано на 1 оцінці)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>