Комплекс Електри

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Комплекс Електри.Напевно, багатьом знайоме поняття «Едипів комплекс», яке ввів засновник психоаналізу Зиґмунд Фрейд. А ось термін «комплекс Електри», введений послідовником Фрейда Карлом Густавом Юнгом, не так відомий. Що являє собою комплекс Електри?

Що являє собою комплекс Електри?

Едипів комплекс, на думку Фрейда, полягає в сексуальному потязі до матері, який поєднується з ворожими ревними почуттями по відношенню до батька (звичайно, це лише спрощене подання цього комплексу). Спочатку під цією назвою Фрейд мав на увазі схожі комплекси у дітей обох статей. Але Карл Густав Юнг запропонував аналогічний комплекс у дівчаток назвати комплексом Електри.

Перегляньте публікацію - Спа-педикюр, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

У віці 3 років у дітей формується статева самоідентифікація – дитина починає усвідомлювати себе як представника чоловічої або жіночої статі. У цьому віці у деяких дівчат і розвивається комплекс Електри, який полягає в неусвідомленому потяг до батька і сприйнятті матері як суперниці.

Фрейд вважав, що спочатку дівчинки в рівній мірі прив’язані до матері та батька. Але коли дівчинка починає усвідомлювати різницю між статями і виявляє, що у неї відсутня статевий член, винуватицею цього вона вважає мати: адже саме мати народила її «неповноцінною». Згідно з Фрейдом, дівчинка починає відчувати сексуальний потяг до батька і навіть бажання завагітніти від нього, вважаючи, що це допоможе компенсувати відсутність пеніса. А мати вона сприймає як суперницю в боротьбі за увагу батька.

Комплекс Електри.

Звичайно, у віці трьох років складно говорити про свідоме статевому потязі. Тому найчастіше комплекс Електри проявляється в тому, що дівчинка до батька прив’язується сильніше, ніж до матері, ідеалізує його. В такому віці батьки можуть цього навіть не помітити, згодом такий «перекіс» у додатках згладиться, але комплекс Електри може спливти» в період статевого дозрівання. Нерідко комплекс Електри розвивається у дівчаток, які відчувають брак уваги з боку батька, а також в сім’ях, де батько дуже строгий по відношенню до дитини.

Комплекс Електри може вплинути на особисте життя вже дорослої дівчини. Нерідко жінки з цим комплексом воліють зустрічатися з чоловіками набагато старше їх за віком. Якщо стосунки з батьком були хорошими, жінка буде шукати партнера його особливості. Якщо ж взаєморозуміння у відносинах з батьком не було, жінка буде намагатися компенсувати це відносинами з більш зрілим партнером, беручи на себе роль дочки.

Звичайно, добре, якщо батько – гідний приклад для наслідування. Але часто дівчата з комплексом Електри занадто сильно ідеалізують батька, у результаті жоден чоловік не дотягує до поставленої ними планки, і за одним розставанням слід інше. А якщо жінка несвідомо шукає партнера не тільки позитивні, але і негативні якості батька, то вона раз за разом буде наступати на одні і ті ж граблі. У будь-якому випадку, з щастям в особистому житті у нього будуть проблеми.

Дуже складно «відловити» комплекс Електри на початковій стадії його формування, тому боротися з негативними його проявами доведеться в підлітковому віці. І тут дуже велике значення мають злагоджені дії обох батьків. Нерідко комплекс Електри в підлітковому віці проявляється у конфліктах з матір’ю: він посилюється підлітковим кризою, і ревнощі до матері поєднується з підлітковою потребою в самоствердженні і бунт. Тому дуже важливо, щоб і отець, і мати визначили правильну лінію поведінки.

Конфліктуючи з матір’ю, дівчинка буде шукати в отці союзника і намагатися ним маніпулювати, щоб отримати бажане. Батьківська любов не повинна бути перешкодою здоровому глузду: дуже важливо вчасно «розкусити» спроби маніпуляції. Потрібно визначити рамки у відносинах з дочкою і не перетинати їх. Це не означає, що потрібно припинити з нею спілкуватися – просто в конфліктах дочки і матері потрібно підтримувати того, хто дійсно прав, або зберігати нейтралітет.

Радимо прочитати також

Як зробити опалубку про Як зробити опалубку.

Комплекс Електри може не тільки доставити масу неприємностей у підлітковому віці, але і накласти відбиток на все подальше життя дівчини. Щоб подолати його, доведеться зняти батька з п’єдесталу і перестати його ідеалізувати. Потрібно вчитися бути самостійною, а не покладатися на батька. І особисте життя теж треба будувати самостійно, не довіряючи батькові свої інтимні секрети.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>