Комплекси чоловіків

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Комплекси чоловіків.Досить часто чоловіків вважають сильними в психологічному плані, однак це не означає, що так і є насправді. Чоловіки схильні до різноманітних комплексів не менше, ніж жінки, а в деяких випадках навіть більше. Поговоримо про найпоширеніші комплекси чоловіків.

Найпоширеніші комплекси чоловіків

Чомусь прийнято вважати, що жінки більше за чоловіків стурбовані тим, як вони виглядають в очах оточуючих (мається на увазі і зовнішність, і поведінка). Але в цьому аспекті різниця між чоловіками і жінками не так вже й велика: страхи у нас одні і ті ж, просто проявляються вони по-різному. І комплекси чоловіків сильна стать маскує гіпертрофованої самовпевненістю.

Перегляньте публікацію - Як вибрати засіб захисту від сонця, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Взяти, наприклад, комплекс Наполеона, один з найвідоміших чоловічих комплексів. Як відомо, Наполеон був маленького зросту, але з лишком компенсував цей свій недолік грандіозними амбіціями. Чоловіки, які страждають від комплексу Наполеона… Втім, ні, «страждають» – трохи неправильне формулювання. Вони від нього не страждають, страждають оточуючі. Особливо ті, які нижче за статусом (наприклад, підлеглі), але вище зростанням. Заздрить чоловік з комплексом Наполеона третирує високих підлеглих удвічі – з заздрості.

Ще один аспект зовнішності, який породжує комплекси чоловіків, – це лисина. Для чоловіків облисіння – це ознака старості, а коли ти старий, ти слабкий і нікому не потрібен. Логічним аргументів (на зразок того, що лисина – це ознака високого рівня тестостерону і, відповідно, мужності) вони не слухають. Страх чоловіків облисіти виливається в комплекс Котовського. Цей війська Червоної Армії прославився не тільки своїми подвигами, але і радикальної зачіскою «під нуль». Чоловіки з комплексом Котовського голяться налисо, тому що… бояться облисіти! Якщо вони побреются самі, ніхто не дізнається, що до них підкрадається старість. Лисина перестає бути «багом» і стає «фічею», так би мовити.

Комплекси чоловіків.

З острахом старіння пов’язані і інші комплекси чоловіків, наприклад, комплекс пенсіонера. Причому він розвивається за кілька років до виходу на пенсію у віці близько п’ятдесяти років. Чоловіки цього віку можуть намагатися звалювати на себе таку ж робоче навантаження, як і їхні молоді колеги, і навіть більшу, щоб довести собі і оточуючим, що «є ще порох у порохівницях». Хоча насправді вік дає про себе знати і натякає, що пора обертів, чоловіки з комплексом пенсіонера психологічно не готові це зрозуміти і прийняти.

Деякі (а якщо бути відвертим, то багато) комплекси чоловіків пов’язані з сексуальної сферою і сферою відносин (ці дві сфери тісно взаємопов’язані, так що розділяти їх не можна). Скажімо, чоловік, який змінює жінок, як рукавички, може страждати комплексом Дон Жуана. Основа цього комплексу – страх чоловіки бути вкинутим. Чоловік вважає, що соромно бути вкинутим жінкою, тому завжди кидає її першої, поки вона не встигла його «принизити» (можливо, вона й не збиралася, маючи намір жити з чоловіком довго і щасливо і померти в один день, але страх – штука нелогічна і ірраціональна).

Є ще комплекс безсилля, який представляє собою свого роду замкнуте коло. Більшість чоловіків бояться зазнати фіаско в ліжку: потенція для них є символом мужності, і невдача в сексуальній сфері ставить під сумнів саму їх мужність. Навіть якщо в їх сексуального життя все нормально, страх все одно присутній. Сумніви у власній спроможності призводять до переживань, переживання – до невдачі в ліжку. Невдача підживлює сумніви, і все повторюється знову. Чоловіки не бажають усвідомлювати, що неможливо бути завжди готовим», і заздалегідь налаштовують себе на невдачу.

Радимо прочитати також

Як зробити ширму своїми руками про Як зробити ширму своїми руками.

Звичайно, це далеко не всі комплекси чоловіків: є ще комплекс втраченого часу («мені вже 30… 40…, а я ще нічого не домігся») – комплекс начальника (страх опинитися в становищі підлеглого) – комплекс Лота (страх втратити дочка, коли у неї з’являється улюблений чоловік) – комплекс Геракла (страх виконувати жіночу роботу) – комплекс Олександра (страх виглядати гомосексуалістом в очах інших чоловіків) – комплекс неповноцінності – Едипів комплекс. Основна проблема в тому, що в більшості випадків чоловіки відмовляються визнавати свої комплекси, адже вирішення проблеми завжди починається з усвідомлення.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>