Конструктивна критика

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Конструктивна критика.Будь-яка критика призначена для того, щоб вказати на недолік і виправити його спільними силами з людиною, яка допустила помилку в чомусь. На жаль, на сьогоднішній день поняття так званої конструктивної критики повністю відсутнє. Якщо брати до уваги сучасне суспільство, то конструктивна критика переросла в примітивний «тролінг».

Що таке конструктивна критика

Конструктивна критика – це критика, після якої стає ясно, як виправити помилку і не допустити схожу в майбутньому. Але чи часто нам доводиться стикатися з тверезим думкою оточуючих з приводу нашої діяльності? Можна перерахувати на пальцях, скільки разів нас критикували за справі і дивуватися, що в більшості випадків саме неконструктивною критикою нам відбивали бажання працювати і вдосконалюватися. Щоб навчитися приймати будь-яку критику, потрібно, насамперед, самим правильно визначати межі розумного втручання в чужі справи і простір душі.

Перегляньте публікацію - Стиль кантрі в одязі, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Конструктивна критика.

Існують певні правила конструктивної критики, які потрібно завжди враховувати, опинившись у певній ситуації, яка критики.

Для початку варто з’ясувати, як самому реагувати на критику. Прийняти критику спокійно і врівноважений – це велике мистецтво. Пам’ятайте, що наявність критики набагато краще, ніж його відсутність. Якщо вас не критикують – значить, ви нікому не цікаві. Хоча, бувають випадки, що вас просто бояться критикувати, після того, як ви від чергового не особливо бажаного розмови на вашу адресу взяли відпустку і пішли лікувати депресію. Так не можна, тому що критика здатна не тільки вказати вам на помилки і виправити їх, але й підказати нові напрямки вирішення проблеми. Якщо вас критикують – значить у ваші здібності вірять і бажають, щоб ви удосконалювалися. Необхідно дякувати людини за будь-яку критику. По-перше, це буде характеризувати вас як людину вихованого і розсудливого. По-друге – у вас буде можливість на спокійних тонах з’ясувати, конструктивно чи чоловік підійшов до вашої проблеми і впевнений на 100% у своїй правоті. Якщо ні – не варто говорити: «Я так і знав, це всього лише твоя суб’єктивна оцінка». Іноді суб’єктивна оцінка хоч і не досконала, але здатна вказати на такі мінуси, які б не помітили навіть люди, які оцінюють об’єктивно. Якщо ж ви визнаєте критику – значить ви приймаєте на себе відповідальність виправити свої недоліки. Поставтеся до цього серйозно і подивіться на себе з боку.

Поки ви дивитесь на себе з боку, уявіть, як би виглядали ви в ситуації, яка вимагає від вас критики. А надходити потрібно дуже терпляче і спокійно. Орієнтуйтеся на поведінку людини, який критикує вас, і подумайте, чим він допускає помилку і не помилилися б ви. Саме час згадати деякі правила конструктивної критики.

Конструктивна критика

Ніколи не нав’язуйте свою думку. Вмійте слухати співрозмовника і не перебивайте його своїми, на ваш погляд, 100%-но правильними докази правоти.

Завжди ведіть розмову в доброзичливому тоні. Навіть якщо вам неприємний співрозмовник – ви не маєте права ставитися до нього упереджено і язувати при першій же зручною можливості.

Якщо вам потрібно критикувати людини, почніть з похвали. Це завжди вселяє надію на те, що все не так погано і все можна виправити, але обов’язково варто сказати: «Сьогодні, на жаль, не вийшло». Людина, яку критикують, повинен отримати рівномірне кількість і похвали і неприємною критики. Це схоже на процедуру перекривання оцінки «3» оцінку «5», щоб вивести за чверть «4».

Якщо ви критикуєте справа – ні в якому разі не переходити на особистості і не смійте в насмешлівой формі оцінювати вчинки людини і його виправдання. Критика – це не привід принизити людини і зробити його самооцінку нижче нуля. Якщо ви мудра людина – ви зробите так, що ваш опонент не тільки виправить помилку, на яку ви вказали, але і з великим завзяттям почне виконувати свою роботу, показуючи приголомшливі результати.

Вживайте фрази, які здатні мотивувати людини до впевненості в собі. Не бійтеся говорити, наприклад: «У мене були раніше точно такі ж проблеми. Але з часом ви звикнете і все буде стабільно і добре. А поки що треба уважно попрацювати над собою». Не варто говорити людині: «Як же так? Адже я на вас розраховував!». Це геть вбиває віру в себе. Будьте делікатні, не дозволяйте собі ніяких грубощів, але і не умалчивайте, якщо виконана робота вас не влаштовує.

Радимо прочитати також

Як зняти стару фарбу з дерева про Як зняти стару фарбу з дерева.

Конструктивна критика – це прояв мудрості людини, який бажає виконати або отримати максимально ефективну роботу. Якщо ви, приміром, роботодавець – від конструктивності вашої критики залежить настрій працівників і успіх вашого підприємства. Якщо ви пов’язані з іншим тереном ідей та їх реалізації, пам’ятайте, що конструктивна критика не тільки підвищує працездатність, але і самооцінку, щоб надалі певна робота максимально ефективно виконувалася сильним і впевненою в собі людиною.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>