Маніпуляції в спілкуванні

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Маніпуляції в спілкуванні.З маніпуляцією всі ми стикаємося щодня. Особливо гостро стоїть проблема для всіх тих, хто працює з людьми. Ви можете бути менеджером з продажу або ж секретаркою в офісі, але вам у будь-якому випадку доведеться маніпулювати клієнтами, щоб досягти потрібних результатів. Ось тут і приходять на допомогу маніпуляції в спілкуванні.

Маніпуляції в спілкуванні

Деякі можуть заперечувати і заявляти, що вони ні за яких обставин не будуть маніпулювати іншими. Але це тільки так здається. Насправді маніпуляція людьми приходить нам на виручку у всіх аспектах життя. Чи хочете ви, щоб дитина прийняв ліки або зробив уроки, щоб чоловік виніс відро для сміття або ж покупець в магазині вибрав більш дорогу річ, у всіх цих ситуаціях вам доводиться вдаватися до різних способів маніпуляції. І залежно від віку, соціального положення вашої жертви і ваших власних намірів ви можете вдаватися до позитивної або негативної маніпуляції в спілкуванні.

Перегляньте публікацію - Техніка фарбування балаяж, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Природно, якщо у вас немає ніяких злих намірів щодо вашого співрозмовника, то будь-яка маніпуляція буде нести позитивний характер. Так, вмовити дитини випити гіркі ліки легко, якщо йому пообіцяти потім солодку цукерку. У цій ситуації ви манипулируете дитиною, але сама маніпуляція несе позитивний характер. Адже ви хочете, щоб ваша дитина швидше видужав. Але якщо метою маніпуляції варто позбавлення людини його майна насильно, то ваші дії можна назвати тільки негативними.

Є різні способи маніпуляції людьми, але всі вони зводяться лише до того, щоб зачепити вашу жертву за живе. Якщо ваші слова не викликають у людини ніяких емоцій, значить, і маніпулювати ним буде неможливо. Можемо розглянути деякі з способів маніпуляції свідомістю людини.

Маніпуляції в спілкуванні.

Маніпуляції в спілкуванні

Випадковий витік інформації – це дуже проста техніка маніпуляції, коли ви говорите зацікавленій особі, що чули якийсь слух, що стосується вашої жертви. На противагу цій техніці можна поставити техніку приховування частини інформації. У цьому випадку ви володієте повною інформацією, але для вас вигідно, щоб жертва знала тільки частина.

А як вам техніка «невинного» шантажу? У цьому випадку ви можете пригадати вашій жертві, що вона щось зобов’язана вам. Суть у тому, щоб підпорядкувати людини собі і викликати у нього почуття обов’язку щось зробити для вас. Технікою демонстрації слабкості і безпорадності досконало користуються багато жінок. Але тут чоловіки самі винні, так як звикли називати жінок слабкою статтю і пишатися власною силою та вміннями. Ось і виходить, що практично в будь-якій організації є така «слабка і беззахисна» людина, яка ніяк не може обійтися без допомоги сильного і розумного чоловіка.

Як бачите, всі маніпуляції в спілкуванні спрямовані на те, щоб торкнутися якісь почуття людини. Іншими словами, вам треба знайти слабинку. А такий слабкістю може бути тільки почуття: любов до людини (дуже часто використовується в сім’ях для маніпуляції дитиною), страх (це найулюбленіше і поширений прийом маніпуляції у всіх сферах життя), невпевненість у собі, почуття провини, гордість, марнославство, почуття жалю. Якщо правильно знайти слабинку людини, то маніпулювати ним буде дуже легко.

Радимо прочитати також

Як прикрасити балкон про Як прикрасити балкон.

Природно, не треба думати, що можна маніпулювати будь-яким. Як і в гіпноз, маніпуляції в спілкуванні піддається не кожен. Люди, які не піддаються емоціям, добре протистоять маніпуляціям. Але можна користуватися різними техніками, які допоможуть вам протистояти маніпуляції. Головне тут розпізнати, що вами маніпулюють. І зробити це досить легко. Постарайтеся простежити за емоціями, які у вас виникають у певній ситуації. Якщо вас похвалили, а чому-то стає соромно або страшно, значить, на особа спроби маніпулювати вашою свідомістю. Надалі ж просто утримайтесь від вибуху емоцій і реагуйте на слова маніпулятора таким чином, як він цього не чекає.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>