Панічний страх

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 4.7/10 (3 голоси)

Панічний страх.Численні страхи і фобії – це нормальна психічна реакція організму, спрямована на те, щоб захистити людину. Страх – це наш психічний відповідь на будь-яку зовнішню загрозу, будь вона фізичною або моральною. Але трапляється, що звичайна фобія переростає в щось більше – панічний страх.

Що таке панічний страх

Всі знають таке крилатий вислів, як «панічний страх». Походження цього виразу йде своїми коріннями в часів Стародавньої Греції, коли люди думали, що бог Пан ночами наводив всіх жах. Саме від імені бога Пана сталося слово «паніка». На даний момент панічний страх означає жах, який охоплює як натовп, так і одну людину без видимої на те причини.

Перегляньте публікацію - Вибираємо відкриті туфлі, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Так як бог Пан приходив ночами, люди, природно, почали боятися темряви. Звідси також з’явилася никтофобия – страх темряви. Але найгірше те, що звичайний страх переростає в жах, якому може піддаватися кожна людина. Причиною для панічного страху може стати що завгодно: страх висоти, замкнутого простору, людей і навіть смерті. До речі, дуже часто саме панічний страх смерті переслідує людей і не дає їм жити повним життям.

Звичайно, панічний страх ніколи не виникає на рівному місці. Його появи передують тривале перебування людини в пригніченому стані. Пригнічена психіка дуже чуйно реагує на будь-які подразники, тому тривожні думки можуть підірвати дієздатність людини. До того ж, стан тривоги поступово перетворюється в невроз. А ось супроводжуючі неврози смуток і депресія стають основою для виникнення панічного страху.

Напади панічного страху не можна передбачити або передбачити, адже вони можуть з’явитися в будь-який час. Ви можете їхати в громадському транспорті або бути на роботі, коли почнеться наступний напад паніки. Панічний страх – це захисна реакція організму на загрозу, навіть якщо вона уявна.

Панічний страх виявляється такими ж симптоми, як і будь-яка інша фобія: задуха, прискорене серцебиття, запаморочення, тремтіння, заціпеніння і хаос думок. У деяких випадках панічний страх також може викликати озноб і блювоту. Такі напади паніки можуть тривати від години до двох і повторюватися від одного до двох разів на тиждень. Чим сильніше засмучена психіка людини, тим частіше і довше будуть атаки панічного страху.

Але панічний страх може виникати не тільки на ґрунті постійної тривоги, яка повністю придушила психіку. Також перевтома і виснаження організму може призводити до нападів панічного страху. Численні панічні атаки мають свою назву – вегетативний криз, який є синдромом вегетативної дистонії. Синдром вегетативної дистонії викликають всі перераховані вище причини. Але також список причин для розвитку цього синдрому можна доповнити стресами, яким на даний момент підданий кожна людина.

Панічний страх.

Панічний страх

Панічний страх часто спостерігається у емоційно нестабільних людей. Так як жінки дуже емоційні, напади паніки у них трапляються частіше, ніж у чоловіків. Таким нападів в першу чергу сприяють численні стресові ситуації. Але чоловіки також піддаються нападам панічного страху, які з’являються з нізвідки. Найчастіше їм страждають люди у віці від 20 до 40 років.

Варто зауважити, що панічний страх нікуди не зникає, а атаки паніки триватимуть. Лікувати їх самостійно просто неможливо. Одні намагаються повністю усунути причину страху, який призводить до стресовій ситуації. З одного боку, такий підхід повинен допомогти. Але якщо подивитися на проблему з іншого боку, то виходить, що людина просто намагається назавжди позбутися наслідків, а ось причину фобії не усуває. Інші намагаються впоратися зі своїм страхом за допомогою алкоголю, але такий підхід тільки погіршує становище справ.

Радимо прочитати також

Як встановити радіатор про Як встановити радіатор.

Без своєчасної допомоги фахівця панічні атаки будуть супроводжувати людини не тільки в тих ситуаціях, де дійсно є місце стресу, але також тоді, коли свідомо нічого не загрожує. Тільки лікар-психіатр допоможе впоратися з панічним страхом. Таке лікування, природно, займає багато часу, але воно є найбільш ефективним.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 4.7/10 (3 голоси)
Панічний страх, 4.7 з 10 (основано на 3 оцінках)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>