Що таке аерофобія

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)

Аерофобія: страх польоту.Завдяки винаходу літаків людство отримало можливість подорожувати на більші відстані за порівняно короткий час. Ось тільки є категорія людей, які кільком годинам на літаку зволіють кілька днів у поїзді або автобусі. Не тому що дорого – вони просто панічно боятися літати. Страх польотів отримав назву аерофобія.

Аерофобія: страх польоту

Далеко не у всіх випадках аерофобія є окремою фобією. Часто аерофобія свідчить про наявність у людини інших фобій, наприклад, страх висоти (акрофобії) або закритих просторів (клаустрофобії). Причому зазвичай страждають цієї фобією дорослі люди: аерофобія нерідко з’являються у віці 25 років і старше.

Перегляньте публікацію - Макіяж на випускний, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Причина такої популярності» остраху авіаперельотів криється в тому, що польоти на літаках стають все популярнішими як у професійній діяльності, так і у сфері туризму. До того ж, авіакатастрофи завжди викликають більший резонанс, ніж автомобільні аварії, хоча насправді трапляються значно рідше.

Як проявляється аерофобія? Зазвичай страждає цієї фобією людина намагається всіма можливими способами уникати авіаперельотів, зважуючись на них лише тоді, коли інших варіантів немає взагалі. Аерофобія дає про себе знати заздалегідь: вже за кілька днів до майбутнього перельоту людина починає нервувати.

Вже в самому літаку аерофобія позначається на діяльності організму: у людини, яка відчуває страх польотів, підвищується серцебиття, дихання стає прискореним або плутаним, м’язи напружуються, долоні починають потіти. Він прокручує в голові подробиці розтиражованих в ЗМІ катастроф, з підозрою ставиться до поведінки екіпажу.

Що робити, якщо у вас аерофобія? Як перебороти страх польотів? Деякі намагаються заглушити страх алкоголем, підбадьоритися за допомогою кави або енергетиків. Але алкоголь і кофеїн – не найкращі помічники в боротьбі з авіафобією, вони можуть тільки посилити стрес. В крайньому випадку краще випити яке-небудь заспокійливий засіб (краще натуральне, на травах) або легке снодійне.

Аерофобія: страх польоту.

Що таке аерофобія

Аерофобія «підживлюється» відчуттям дискомфорту. Тому важливо забезпечити себе в літаку максимальним комфортом. Попросіть у стюардеси подушечку для голови і плед. У вуха вставте беруши, а можете взяти плеєр з веселою або заспокійливою музикою або улюблену книгу. А якщо заспокоїтися і відчути себе в безпеці вам допомагає улюблений плюшевий ведмідь, візьміть на борт і його, і плювати, що подумають навколишні! Якщо ви вірите в Бога – помоліться, це теж може допомогти заспокоїтися.

Іноді аерофобія здається під натиском логічних аргументів. Якими б не були жахливими авіакатастрофи, статистика показує, що авіаперельоти залишаються найбільш безпечним видом подорожі. На землі відбувається набагато більше нещасних випадків. Недивно, адже отримати (а в деяких випадках – просто купити) автомобільні права може і не самий кращий водій. А вчитися на пілота потрібно довго і наполегливо, до того ж, новачка, тільки що отримав ліцензію, ніколи не пустять першим пілотом на пасажирський рейс.

У деяких випадках аерофобія – це наслідок незнання і страху перед незрозумілим. Не розуміючи, як може величезна металева махіна, повна людей, триматися в повітрі, і не просто триматися, а переміщатися на великі відстані, людина починає боятися. Посилюється аерофобія неможливістю що-то контролювати самому: життя людини під час авіаперельоту залежить виключно від справності літака і професіоналізму екіпажу.

Що робити в такому випадку? Спробуйте перемогти ворога… знаннями. На дозвіллі почитайте про пристрій літаків. Не потрібно розбиратися в ньому досконально, просто усвідомте для себе принцип їх роботи, щоб вам більше не здавалося, ніби літаки літають всупереч законам природи. Почитайте біографії відомих пілотів, які виходили переможцями в практично безнадійних ситуаціях (наприклад, канадські пілоти примудрилися на плануванні посадити літак, у якого на висоті 8 кілометрів відмовили двигуни).

Якщо аерофобія не відступає, можна звернутися до фахівця. Психолог навчить спеціальним технік релаксації, і з часом політ почне у вас асоціюватися не з панікою, а з розслабленням. Зараз аерофобія лікується з використанням комп’ютерних технологій (моделювання віртуальної реальності): є спеціальні симулятори, що дозволяють імітувати політ на літаку. Аерофобія «активується», і можна відпрацювати навички релаксації.

Радимо прочитати також

Як зробити альтанку на дачі про Як зробити альтанку на дачі.

Аерофобія – досить поширений страх, що заважає нормально подорожувати. Але вилікувати страх польотів цілком реально: якщо аерофобія не зайшла занадто далеко, можуть допомогти логічні аргументи або розслаблення, але може знадобитися допомога фахівця.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)
Що таке аерофобія, 10.0 з 10 (основано на 1 оцінці)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>