Труднощі в спілкуванні

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Труднощі в спілкуванні.Напевно, кожна людина, навіть сама товариська, час від часу відчуває труднощі в спілкуванні з новими людьми або навіть зі старими знайомими. Як боротися з цими труднощами і не дати їм зіпсувати ваше задоволення від спілкування?

Труднощі в спілкуванні

Фахівці з проблем спілкування поділяють труднощі в спілкуванні на дві групи. Перша група – суб’єктивні, вони переживаються одним із співрозмовників, але не завжди очевидні для іншого і не можуть проявлятися в конкретній ситуації спілкування. Друга група – об’єктивні, вони проявляються в конкретній ситуації спілкування, очевидні для обох співрозмовників і заважають їм досягти поставлених цілей, залишаючи відчуття незадоволеності спілкуванням.

Перегляньте публікацію - Як підібрати краватку, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Труднощі в спілкуванні.

Прикладом суб’єктивної проблеми в спілкуванні є сором’язливість. А до об’єктивних труднощів відносяться труднощі, пов’язані з рівнем комунікативної грамотності одного або обох співрозмовників.

Труднощі в спілкуванні можуть бути викликані чотирма основними групами причин. До них відносяться:

  • неадекватна оцінка партнера по спілкуванню
  • неадекватна оцінка
  • використання невідповідних для даної ситуації способів спілкування
  • постановка нереальних цілей спілкування.

Труднощі, викликані першими двома групами причин, найчастіше є суб’єктивними, у той час як друга група причин зазвичай призводить до виникнення труднощів об’єктивного характеру.

Як вирішувати проблеми в спілкуванні? Рішення будь-якої проблеми починається з визначення її причин. Вам потрібно зрозуміти, що саме викликає ваші труднощі в спілкуванні, а вже потім боротися з ними – якщо це у ваших силах. Ви можете впоратися з труднощами, за які несете відповідальність особисто ви або обидва співрозмовника, але якщо проблеми викликані поведінкою другого співрозмовника, ви мало що зможете зробити, якщо він сам не захоче піти вам назустріч.

Дуже складно дати універсальну пораду тим, хто хоче справитися з труднощами в спілкуванні. Список проблем, що виникають в процесі спілкування, і їх причин дуже довгий, кожній з проблем можна присвятити окрему статтю. Комусь нормально спілкуватися заважає сором’язливість, а комусь – зайва балакучість. Хто не вміє коротко і чітко формулювати свої думки, а у когось погано виходить слухати і чути співрозмовника. З кожною з цих проблем потрібно боротися по-своєму.

Якщо говорити загалом, то для того щоб уникнути більшості труднощів у спілкуванні, потрібно розвивати своє вміння спілкуватися. Спілкування – це не просто взаємний обмін фразами, дуже велике значення має невербальна складова спілкування, не те, що говорять співрозмовники, а те, як вони це говорять. Поза, жести, міміка, інтонації – все це робить великий вплив на результат спілкування.

Часто труднощі в спілкуванні виникають тому, що один або обидва співрозмовники нехтують елементарними правилами ведення бесіди, починаючи з вибору теми розмови і закынчуючи грамотністю і чистотою мови. Ці правила здаються щось само собою зрозумілим, і саме тому про них часто забувають.

Щоб запобігти бар’єру в спілкуванні, важливо пам’ятати, що в комунікації беруть участь як мінімум дві людини, а успіх спілкування залежить від всіх співрозмовників. Успішне спілкування будується на повазі до партнерів по комунікації – це найголовніше, про що вам потрібно пам’ятати.

Радимо прочитати також

Килими в інтер’єрі про Килими в інтер’єрі.

Перераховані вище поради стосуються в основному об’єктивних труднощів. Суб’єктивні проблеми в спілкуванні, як ми вже говорили, у кожного свої, тому і підхід до їх вирішення повинен бути індивідуальним. Якщо ви не можете впоратися зі своїми проблемами самостійно, не бійтеся звернутися до фахівця: уміння попросити допомоги – зовсім не ознака слабкості, як багато хто думає. Для того, щоб усвідомити свою проблему і взятися за її рішення, потрібна чимала сміливість.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>