Управління емоціями

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Управління емоціями.Життя людини неможливо уявити без емоцій, вони супроводжують кожну ситуацію, в яку ми потрапляємо, відображаючи наше до неї ставлення.  Керування емоціями в жодному разі не можна плутати з їх придушенням. Придушувати емоції шкідливо для психічного і фізичного здоров’я: якщо постійно тримати все в собі, можна з часом знайти в себе цілий набір психосоматичних захворювань. Управління емоціями дозволяє направити їх в конструктивне русло, знайти душевну рівновагу і досягти взаєморозуміння зі співрозмовником.

Управління емоціями

Керування емоціями складається з кількох кроків. Перший крок – усвідомлення. Як можна керувати тим, чого ви не помічаєте? У запалі ми не завжди можемо правильно ідентифікувати ту або іншу емоцію. Тому насамперед потрібно навчитися усвідомлювати свою емоцію в даний момент часу.

Перегляньте публікацію - Воскова епіляція в домашніх умовах, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Другий крок – це визначення доцільності емоції. Є декілька випадків, в яких може знадобитися управління емоціями. Іноді емоція абсолютно недоречна в конкретній ситуації. Трапляється і так, що емоція цілком доречна, але виражається дуже інтенсивно.

Як тільки ви визначитеся з доречністю емоції, можна приступати до власне управління. На цьому етапі вам потрібно або зменшити інтенсивність прояви емоції, або трансформувати емоцію у більш доречну для даної ситуації. Але як це зробити?

Управління емоціями.

Є кілька способів управляти емоціями. Перший – це зміна об’єкта концентрації. Нашою дійсністю стає те, на чому ми зосереджуємося. Просто перемкніть свою увагу на інший об’єкт, і за ним зміняться пережиті вами емоції.

Скажімо, ви прийшли в кафе з друзями і зустріли там свого колишнього хлопця з новою подружкою. Ви відчуваєте розчарування, ревнощі. Спробуйте перемкнутися на друзів, зосередьтеся на тому, що вас чекає приємний вечір у колі людей, які вас люблять і цінують. Якщо перейти немає на що, спробуйте викликати якийсь гарний спогад: згадуючи про приємну подію, ми мимоволі починаємо відчувати емоції, які перебували в той момент.

Другий спосіб – це зміна переконань. Будь-яку інформацію ми пропускаємо через фільтр наших переконань – ми бачимо світ не таким, який він є, а таким, яким хочемо його бачити. Тому якщо ви не можете змінити ситуацію, в якій ви опинилися, потрібно змінити своє до неї ставлення, тоді і ваші емоції зміняться.

Третій спосіб управління емоціями можна назвати «фізіологічним». Кожна емоція – це реакція на певну подію, до якої наш організм повинен адаптуватися. Тому емоції супроводжуються фізіологічними змінами: частішає пульс і дихання, підвищується артеріальний тиск, розширюються зіниці і т. п.

У цьому випадку керування емоціями здійснюється «від протилежного». Якщо емоція змінила стан організму, чому управління станом організму не може змінити емоціями? Не дарма людині, що хвилюється радять глибоко і розмірено дихати: таке дихання властиво спокійному стану.

Ця закономірність називається мімічним зворотнім зв’язком. Емоції часто викликають мимовільну міміку. Однак при цьому довільна міміка здатна викликати емоції: намагаючись зобразити емоцію, людина може почати її відчувати. Цей прийом можна використовувати для управління емоціями.

Радимо прочитати також

Як утеплити вікна про Як утеплити вікна.

Здатність людини контролювати емоції і керувати ними пов’язана з її рівнем емоційного інтелекту (управління емоціями є однією з чотирьох його складових). Досі вчені не дійшли згоди щодо того, чи можна підвищити рівень емоційного інтелекту. Проте всі вони сходяться на тому, що емоційну компетентність, в яку входить і вміння керувати собою і своїми емоціями, можна і потрібно розвивати.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>