Ведення розмови: основні правила

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 6.5/10 (2 голоси)

Ведення розмови: основні правила.Людське спілкування підлягає певним правилам, часто неписаними. Раніше ведення бесіди було цілим мистецтвом, але зараз багато хто забуває про основні правила ведення розмови. Давайте згадаємо деякі з них.

Основні правила ведення розмови

Ведення бесіди завжди має якусь мету: ми ніколи не спілкуємося з людьми «просто так». Навіть якщо ми спілкуємося «ні про що», ми робимо це не просто так, а щоб отримати задоволення від спілкування з приємною людиною або «в дипломатичних цілях» – щоб підтримати хороші відносини зі співрозмовником. Основні правила ведення бесіди прості, але чомусь ми часто їх забуваємо. До того ж, чим більше людей бере участь у розмові, тим складніше буває ці правила дотримуватися.

Перегляньте публікацію - Туфлі на випускний бал, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Почнемо, мабуть… з початку. Мається на увазі – з початку розмови. Якщо ви збираєтеся вступити в розмову, яка вже в розпалі, не потрібно поспішати: для початку прислухайтеся, зрозумійте суть розмови, після чого вирішите, чи буде доречним ваша участь у цій розмові.

Якщо ви починаєте розмова першим, обережно вибирайте тему: вона повинна бути цікавою для всіх (або хоча б для більшості) присутніх. У малознайомій компанії не варто говорити про політику або релігії, піднімати сімейні теми – загалом, тема розмови не повинна бути занадто особистої або потенційно спірною.

Правильне ведення бесіди вимагає вміння не тільки говорити, але й слухати. У розмові беруть участь кілька людей, а це означає, що можливість висловитися повинна бути у кожного. Бесіда не повинна перетворюватися на монолог, тому слідкуйте за собою. Якщо ж у «глухаря на току» перетворюється хто із співрозмовників, постарайтеся м’яко натякнути, що інші теж хочуть висловитися.

Ведення розмови: основні правила.

Ведення розмови: основні правила

Коли до вас звертаються з питанням, не відповідайте односкладово (скажімо, просто «так» або «ні»). Такі відповіді часто відбивають у людей всяке бажання вести бесіду, так як демонструють відсутність інтересу з вашої сторони (навіть якщо насправді це замішання або втома). Навіть якщо вам нічого відповісти на питання, крім «так» або «ні», постарайтеся трохи розширити відповідь, щоб він звучав не так уривчасто.

Якщо бесіда не клеїться, можна спробувати розрядити обстановку жартом. Але жарти потрібно підбирати дуже акуратно, особливо в незнайомій компанії: завжди існує ризик, що ваша гострота може образити кого-небудь з присутніх. Тому уникайте жартів про певних групах людей (національності, професії і т. п.), двозначних жартів. Взагалі, якщо жарт викликає у вас хоч найменші сумніви – не жартуйте.

Основні правила ведення розмови

У ході бесіди можуть підніматися спірні питання і виникати розбіжності. Яким би сильним не була спокуса відстояти свою точку зору, не потрібно втрачати повагу до співрозмовника. Зрозуміло, ніхто не каже, що вам слід відмовитися від своєї думки, але заперечувати співрозмовника потрібно ненав’язливо і делікатно, уникаючи різких висловів та переходів на особистості. Не нав’язуйте нікому свою думку і свої погляди, не насміхайтеся над чужий точкою зору.

Під час розмови слідкуйте за своєю мовою. Намагайтеся утримуватися від використання специфічного сленгу, професійного жаргону і рідко використовуваних іноземних слів, які можуть бути незрозумілі багатьом з присутніх. І, природно, ніяких грубощів. Зрозуміло, багато чого залежить від того, з ким саме ви спілкуєтеся, – в компанії близьких друзів межі допустимого значно розширюються – але не варто забувати про елементарні правила пристойності.

Радимо прочитати також

Яку ванну краще вибрати сталеву, акрилову чи чавунну про Яку ванну краще вибрати сталеву, акрилову чи чавунну.

Взагалі, ведення бесіди підпорядковується фундаментального принципу, застосовуваному практично в будь-якій ситуації: не говорите співрозмовника того, чого самі не хотіли б почути. Розмова повинна будуватися на взаємній повазі, тільки при дотриманні цієї умови всі співрозмовники залишаться задоволені бесідою і один одним.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 6.5/10 (2 голоси)
Ведення розмови: основні правила, 6.5 з 10 (основано на 2 оцінках)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>