Види психологічної допомоги

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)

Види психологічної допомоги.Іноді замість того щоб марно намагатися впоратися з проблемами, краще звернутися до кваліфікованого фахівця за психологічну допомогу. У багатьох з нас психологічна допомога асоціюється з кушеткою і психотерапевтом з американських фільмів. Насправді ж існують різні види психологічної допомоги.

Огляд видів психологічної допомоги

Взагалі види психологічної допомоги чітко розмежувати не можна, тому що в деяких випадках вони можуть перетинатися. Але є кілька критеріїв, які допомагають виділити основні види психологічної допомоги. До таких критеріїв відносяться:

Перегляньте публікацію - Гламурний макіяж в домашніх умовах, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

  • Фахівець, що здійснює допомогу: психолог працює з людьми, психічний стан яких не виходить за межі норми, у нього гуманітарна освіта – у психотерапевта і психіатра медична освіту, вони працюють з людьми, психічний стан яких виходить за межі норми
  • той, з ким працює фахівець: у клієнта психічний стан не виходить за рамки психологічної норми, у пацієнта – виходить
  • використовувані методи допомоги: психотерапія, консультування, використання лікарських препаратів і т. п.

Всі ці критерії взаємопов’язані: так, психолог працює тільки з клієнтами і медичні препарати призначати не має права, оскільки у нього немає медичної освіти.

Види психологічної допомоги

Давайте докладніше розглянемо різні види психологічної допомоги. Почнемо з психопрофілактики і психологічного освіти. Ці види психологічної допомоги, строго кажучи, спрямовані не на допомогу як таку, а на увага тих ситуацій, в яких ця допомога може знадобитися.

Психопрофилактика – це попередження психосоматичних і психогенних захворювань. Психологічна освіта тісно пов’язане з психопрофилактикой і психологічним консультуванням. Мета психологічного освіти – сформувати у людей правильне уявлення про психологічної допомоги і діяльності психологів.

Не секрет, що багато людей не хочуть йти до психолога, вважаючи, що він допомагає тільки психічно хворим людям з серйозними проблемами. Завдання психологічного освіти – розбити цей стереотип, щоб люди не боялися звертатися за допомогою і не поглиблюють свої психологічні проблеми.

Види психологічної допомоги.

Види психологічної допомоги

Наступні види психологічної допомоги розрізняються залежно від серйозності психологічних проблем. Так, психологічне консультування – це допомога людям, які знаходяться в межах психологічної норми. У цьому випадку завдання психолога – допомогти клієнту вирішити проблему (при цьому психолога заборонено давати поради, він повинен підштовхнути клієнта до самостійного прийняття рішення, яким би воно не було).

Психотерапія спрямована на вирішення серйозних проблем. Вона включає в себе безліч напрямів, від гіпнозу і психодрами до арт-терапії і казкотерапії, які можна класифікувати за різними ознаками. Психіатрія може бути клінічної та неклинической.

Поняття «психотерапія» досить розпливчасте. Так, згідно з наказом Моз, психотерапевт – це лікар, особа з вищою медичною освітою, яка отримала відповідну підготовку. У Європі ж психотерапевтами традиційно називають психологів, що спеціалізуються на конкретній психотерапевтичної практиці.

А ось психіатрія абсолютно точно відноситься до клінічної медицини. Психіатр має справу не з клієнтами, а з пацієнтами (хоча так звана гуманістична психіатрія розглядає хворих як людей з іншим світоглядом і межує з психотерапією). Психотерапевти мають право призначати медикаментозне лікування.

Психокорреция (психологічна корекція) спрямована на відновлення норми з точки зору особистісних особливостей та емоційного стану. Іноді в якості окремого виду психологічної допомоги виділяють також психологічний тренінг, який представляє собою спеціальні вправи. Тренінг може використовуватися як для безпосередньої психологічної допомоги, так і для діагностики.

Як бачите, важко класифікувати види психологічної допомоги: межа між ними досить тонка. Але всі вони базуються на певні етичні принципи, яких хороший фахівець обов’язково повинен дотримуватися. Коротко їх можна охарактеризувати усім відомою фразою «не нашкодь».

Важливо не боятися звертатися за психологічну допомогу: проблеми, які здаються нам незначними, можуть одного разу завести життя в глухий кут. Не варто боятися психотерапевтів, вважаючи, що вони працюють тільки з шизофреніками. Депресія, скажімо, – це не просто поганий настрій, нерідко це розлад вимагає медикаментозного лікування.

Радимо прочитати також

Вибираємо камін про Вибираємо камін.

Бережіть своє психічне здоров’я так само, як бережете фізичне: немає нічого ганебного в тому, щоб звернутися за допомогою до спеціаліста.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)
Види психологічної допомоги, 10.0 з 10 (основано на 1 оцінці)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>