Як навчитиьтся спілкуватися

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Вміння спілкуватися.Незважаючи на те, що вміння спілкуватися властиво всім людям, багато хто цікавитья, як навчитися спілкуватися. Відбувається це тому, що під спілкуванням в даному випадку мається на увазі не спілкування взагалі, а ефективне і результативне спілкування, що допомагає досягти поставленої мети.

Як навчитися спілкуватися

На думку вчених, процеси комунікації в тій або іншій формі займають близько 70% нашого часу. Вміння спілкуватися необхідно нам як в особистому, так і в професійному житті. Воно допомагає встановити хороші відносини з людьми, домогтися певних професійних цілей, нарешті, побудувати особисте життя. Однак що саме мається на увазі під вміння спілкуватися? Які навички потрібно розвивати, щоб навчитися добре спілкуватися?

Перегляньте публікацію - З чим носити кардиган?, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Вміння спілкуватися включає в себе навички як вербальної (словесної), так і невербальної комунікації. Щоб вас вважали приємним співрозмовником, потрібно не тільки знати, що говорити, але і уміти сказати це правильно. Для цього необхідні багатий словниковий запас, вміння «підлаштовуватися під інтелектуальний рівень співрозмовника і підібрати потрібні слова, вирази і формулювання в залежності від ситуації спілкування. При спілкуванні важливо вміти коротко і чітко формулювати свої думки.

Вміння спілкуватися.

Також потрібно працювати над своєю невербальної комунікації: жестами, мімікою, інтонаціями. Найчастіше жести, міміка та інтонації говорять співрозмовника більше, ніж слова. Якщо використовувати їх правильно, можна значно швидше досягти своїх цілей у спілкуванні. І навпаки – якщо ви не слідкуйте за своєю невербальної комунікації, ви можете випадково повідомити співрозмовникові більше, ніж збиралися.

Вміння спілкуватися також включає в себе ерудованість і кругозір, знання правил етикету, вміння контролювати власний емоційний стан, повагу до співрозмовника, доброзичливість, вміння активного слухання і багато іншого. Також дуже важливо, щоб стиль спілкування відповідав ситуації: зрозуміло, що з колегами або клієнтами ви будете спілкуватися інакше, ніж з друзями або членами сім’ї. Над всіма цими навичками можна і потрібно працювати.

Якщо у вас самих ніяк не виходить стати розкутіше в спілкуванні, можливо, є сенс відвідати спеціальний тренінг. Однак до вибору тренінгу потрібно підійти дуже відповідально. Його програма повинна бути спрямована на те, щоб допомогти вам розслабитися. А якщо, на думку тренера, ефективне спілкування полягає у використанні прийомів НЛП і маніпулюванні співрозмовників, участь у такому тренінгу навряд чи вам допоможе.

Та самий простий і ефективний спосіб розвинути своє вміння спілкуватися – не уникати спілкування. Навіть якщо ви самі поки не наважуєтеся ініціювати розмову, хоча б не потрібно «йти в глуху оборону», якщо хтось заговорив з вами першим. Проблема багатьох людей у тому, що вони заздалегідь налаштовані на гірше. Постарайтеся змінити це відношення – спробуйте вважати, що співрозмовник спочатку налаштований до вас доброзичливо, поки не стане очевидно зворотне.

Існує думка, що вміння спілкуватися властиве тільки екстравертам, але це не так. Можливо, екстравертам спілкування дається легше, ніж інтровертів, і вони отримують від нього більше задоволення, але це не означає, що всі інтроверти – замкнуті і нетовариські і не отримують задоволення від спілкування. До того ж, більшість людей не є «чистими» інтровертами або экстравертами, вони швидше амбіверти (десь посередині). Тому часто інтроверсією виправдовують небажання працювати над собою і удосконалювати навички міжособистісного спілкування.

Радимо прочитати також

Як утеплити мансарду про Як утеплити мансарду.

Для деяких людей вміння спілкуватися – свого роду природжений талант, деяким спілкування дається важко, але ніхто не може прожити без спілкування. Головне – не зациклюватися на тому, що у вас не виходить, і зосередитися на позитивних аспектах спілкування. Тоді з часом ви усвідомите, що воно приносить вам все більше задоволення і все менше дискомфорту.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>