Як перестати соромитися

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Як перестати соромитися.Існує думка, що легка сором’язливість надає дівчатам особливого шарму. От тільки це погляд зі сторони, а самим сором’язливим людям їх сором’язливість зазвичай викликає дискомфорт і заважає нормально спілкуватися з оточуючими. Як перестати соромитися?

Як перестати соромитися

Насправді, сором’язливість властива практично кожній людині, просто деяким вдається її замаскувати. Людина може здаватися впевненим у собі і товариським з боку всередині, але він все одно соромиться, просто у нього виходить приховувати своє горе від сторонніх очей. До того ж, соромитися в незнайомій обстановці – це нормально.

Перегляньте публікацію - Малюнки на нігтях з допомогою голки, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Інша справа – коли сором’язливість виявляється практично в будь-якій ситуації і отруює життя. Деякі люди, приміром, соромляться запитати у перехожих дорогу, заблукавши в незнайомому районі, або сказати продавцю, що він неправильно дав здачу: їм легше витратити зайвий час на пошуки потрібної вулиці або розлучитися з грошима, ніж перестати соромитися. У цьому випадку з соромливістю потрібно боротися.

Для початку потрібно визначити ступінь своєї сором’язливості і її коріння. Подумайте, в яких ситуаціях ваша сором’язливість виявляється сильніше всього? Як ми вже говорили, є ситуації, в яких соромитися – це нормально, так що, можливо, ви перебільшуєте масштаб проблеми. Крім того, не факт, що ваша сором’язливість помітна, так що запитайте друзів і знайомих, чи вважають вони вас сором’язливим людиною.

Звичайні причини сором’язливості – невпевненість в собі, низька самооцінка, комплекси. Так, нерідко сором ’ язливими є люди, у яких є якісь проблеми з дикцією (скажімо, вони не вимовляють літеру «р» і т. п.), або ті, хто дуже сильно зациклені на думці оточуючих. Щоб перестати соромитися, потрібно зрозуміти, чому ви соромитеся, чого ви боїтеся, а вже від цього «танцювати».

Якщо, скажімо, вас хвилює, що подумають про вас оточують, окресліть коло людей, чия думка для вас дійсно важливо. Зазвичай у такий коло входять родичі, близькі друзі, викладачі, начальство і т. п. У нього не повинні входити продавці, випадкові перехожі, далекі знайомі, з якими ви бачитеся раз на рік (і то випадково).

Як перестати соромитися.

Як можна перестати соромитися

Яка різниця, що про вас подумають перехожий, у якого ви запитаєте дорогу? Ви його бачите в перший і останній раз у житті, а якщо раптом і побачите знову, то навряд чи дізнаєтеся. Так чого соромитися? Відкриємо таємницю: більшої частини людей до вас немає ніякого діла. Для когось це, можливо, і образлива відкриття, але людям сором’язливим цей факт може допомогти перестати соромитися.

Якщо вам потрібно заговорити з незнайомою людиною, не потрібно відразу налаштувати себе на негативний лад. Насправді, 90% людей налаштовані цілком дружелюбний і з радістю вам допоможуть. А щоб не напоротися на решту 10%, перш ніж заговорити з людиною, зверніть увагу на вираз його обличчя: зазвичай людини, не налаштованого на спілкування, видно відразу.

Ще один нюанс: розмовляючи з людиною, намагайтеся дивитися йому в очі. Це не означає, що потрібно витріщатися на нього без відриву (все-таки це неввічливо), але не потрібно і ховати очі, куди дивитися в бік або собі під ноги. Зоровий контакт – запорука успішного спілкування, саме відведений у бік видає вашу сором’язливість, навіть якщо ви говорите цілком впевненим тоном.

У спробах розширити коло спілкування, щоб перестати соромитися, не варто сходу «вистрибувати» далеко за межі своєї зони комфорту: це може стати занадто великим шоком, після якого ви станете ще більш соромливі. Не треба відразу вирішуватися на публічний виступ перед великою аудиторією або вечірку з танцями на столах. Краще рухатися повільно, але впевнено, поступово виробляючи впевненість у собі, «акумулюючи» сміливість.

До речі, про вечірках, точніше, про одному з їх атрибутів – про алкоголь. Випивши, деяким людям вдається перестати соромитися: алкоголь блокує внутрішні гальма. Але це не вирішує проблему, адже в тверезому стані все залишається як і раніше. А бажання позбавитися від сором’язливості може призвести до того, що ви почнете пити все частіше, так і до залежності недалеко. Крім того, з «відключеними гальмами» можна накоїти таке, за що соромно ще довго.

Радимо прочитати також

Як вибрати унітаз про Як вибрати унітаз.

Перестати соромитися цілком реально, хоча і не завжди просто. Але якщо рухатися невеликими кроками, рано чи пізно ви пройдете цей шлях. Удачі!

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>