Як побороти невпевненість в собі

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Як побороти невпевненість в собі.Невпевненість у собі заважає нам повністю реалізувати свій потенціал. Багато людей могли б домогтися в житті куди більшого, якби вони були впевненість у своїх силах. Як позбутися невпевненості в собі?

Як позбутися невпевненості в собі?

Для початку потрібно зрозуміти, звідки взялася ваша невпевненість у собі. Швидше за все, в минулому ви пережили ситуацію, пошатнувшую вашу впевненість у своїх силах. Можливо, ви не впоралися з якимось важливим для вас справою. Часто причиною невпевненості в собі стає негативна критика або навіть просто невизнання ваших заслуг. Роблячи що-то добре, людина чекає подяки, визнання. Якщо ж його досягнення сприймаються як щось само собою зрозуміле, він може подумати, що справляється погано.

Перегляньте публікацію - Новорічні малюнки на нігтях, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Отже, визначилися, звідки ростуть ноги у вашій невпевненості в собі? Тепер можна почати з нею боротися. Якщо ваша невпевненість у собі – наслідок фіаско (або того, що ви вважаєте фіаско), важливо зрозуміти: ніколи не помиляється лише той, хто нічого не робить. Так, невдачі неприємні, але їх потрібно сприймати в першу чергу як джерело досвіду. Одна невдача – це не привід припиняти спроби. Думаєте, у всіх усе завжди вдається з першого разу?

Варто пам’ятати, що великі перемоги рідко даються людям відразу, шлях до них складається з низки невеликих досягнень. Не намагайтеся одразу стрибнути вище голови, піднімайте планку ваших вимог до себе поступово. Кожне нове невелике досягнення буде поступово піднімати вашу впевненість у собі. Однак не варто робити тільки те, що виходить у вас свідомо добре: так ви не будете рости і розвиватися. Не бійтеся пробувати щось нове.

Як побороти невпевненість в собі.

Як побороти невпевненість

Якщо невпевненість у собі викликана негативної критикою, потрібно прийняти як даність, що вас не завжди будуть хвалити. Не подобатися всім. Проблема, швидше за все, не в негативній критиці як такої, а в вашій залежності від чужої думки. Якщо ви будете приймати близько до серця думку кожної людини, який зустрічається на вашому життєвому шляху, ви ніколи не зможете впоратися з невпевненістю в собі.

Тому дуже важливо визначити для себе коло людей, чия думка вас дійсно турбує, і тільки прислухатися до їх думку. І пам’ятайте, що жодна людина не може бути компетентним у всіх сферах. Тому, скажімо, в професійних питаннях є сенс прислухатися до думки начальника або досвідченого колеги, в особистих – покладатися на маму або подругу і т. п. жоден чоловік не повинен бути для вас абсолютний авторитет.

Також варто розділяти оцінку вас як особистості і критику ваших вчинків і досягнень. Якщо вам сказали, що ви не дуже добре з чим-то впоралися, це не означає, що вам погано ставляться як до людини. Не думайте, що один ваш промах змусить навколишніх поставити на вас хрест, і дивіться на речі простіше.

Щоб подолати невпевненість у собі, потрібно пам’ятати, що один у полі не воїн. Покладатися на інших людей – не ознака слабкості, в оточенні однодумців людина відчуває себе набагато впевненіше. Постарайтеся оточити себе людьми, які поділяють ваші інтереси і погляди на життя. Спілкування з такими людьми допомагає відчувати себе впевненіше, і поступово ця впевненість буде поширюватися на будь-яке оточення.

Радимо прочитати також

Як підготувати приміщення до ремонту? про Як підготувати приміщення до ремонту?.

І пам’ятайте: ніхто не ідеальний. Хто-то процвітає в одному, хто-те – в іншому, у кожного є свої сильні і слабкі сторони. Не дозволяйте вашим слабких сторін похитнути вашу впевненість у власних силах, не зациклюйтеся на них. Звичайно, це не позбавляє вас від необхідності працювати над собою, просто не приймайте невдачі занадто близько до серця, і у вас все вийде!

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>