Як позбутися комплексу неповноцінності

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Комплекс неповноцінності.У будь-якій компанії завжди є людина, яка не радіє з усіма і тихенько сидить осторонь. Ця людина не відчуває себе ізгоєм, від якого відвернулися всі, а лише неповноцінною особою, яка не може спілкуватися з іншими людьми. Що з цією людиною? Це дає про себе знати комплекс неповноцінності.

Комплекс неповноцінності

Вперше комплекс неповноцінності описав австрійський психоаналітик Альфред Адлер. За його словами, всі люди, які страждають від комплексу неповноцінності, розглядають себе як щось маленьке, незначна. Але вся правда в тому, що кожна людина певною мірою відчуває себе неповноцінним. Можливо, у вас щось не виходить так, як у інших. Або ви не маєте такого ж успіху у протилежної статі, як ваш друг або подруга. У силу того, що багато хто не звертають на такі дрібні комплекси уваги, вони не відчувають себе обділеними в чому.

Перегляньте публікацію - Стиль preppy, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Але завжди є люди, які бачать себе нікчемними особистостями. А щоб відчути себе таким, навіть не обов’язково бути інвалідом або ж хворіти невиліковною хворобою. Абсолютно здорова людина може недооцінювати себе. Усі свої помилки і невдачі людина сприймає дуже серйозно, при цьому порівнюючи себе з більш успішними людьми і отримуючи в результаті не хороше самопочуття і настрій, а тривалі депресії. У найважчих випадках комплекс неповноцінності може стати причиною самогубства.

Комплекс неповноцінності.

Дуже часто у людей з комплексом неповноцінності проявляються певні сигнали, що свідчать про стан людини на даний момент. Людина може намагатися звернути на себе увагу інших людей, при цьому він буде використовувати всі доступні способи. Також на комплекс можуть вказувати і такі сигнали: страх людей, страх зробити помилку, напруга, недостатність контактів. Дуже часто навіть причиною дефектів мови у людини також може стати його відчуття неповноцінності.

Часто зустрічається комплекс неповноцінності у чоловіків. Чоловік, як захисник і годувальник сім’ї, не може реалізувати себе в повній мірі, так як його внутрішні перешкоди заважають йому. Ось і виходить, що чоловік відчуває себе нічим і ніким: у нього немає статусу, коханої жінки, гарної роботи і т. д. Звідси береться надмірне вживання алкоголю, підвищена агресивність.

Найгірше те, що відчуття неповноцінності закладається ще нашими батьками. Те, як батьки ставляться до дитини, багато в чому зумовлює його майбутнє. Дитина, якого хвалили, заохочували і допомагали йому всіляко, в підлітковому віці не зіткнеться з комплексом неповноцінності. А от діти, яких відкидали (небажані діти), постійно принижували, ображали і просто говорили, що вони нічого не доб’ються, в майбутньому будуть почувати себе обділеними.

Але не все так погано, як може здатися. Справа в тому, що в деяких випадках усвідомлення своєї неповноцінності може стати вирішальним фактором для того, щоб домогтися більшого. Згадайте хоча б давньогрецького філософа і успішного оратора Діогена. Він зміг побороти в собі свій комплекс неповноцінності і стати тим, ким хотів бути. Якщо ж ви не відчуваєте в собі сили, щоб досягти більшого, то на даний момент почніть з боротьби з комплексом.

Отже, як позбутися комплексу неповноцінності? Для початку постарайтеся не робити таких речей:

Радимо прочитати також

Як зробити подіум в кімнаті? про Як зробити подіум в кімнаті?.
 • недооцінювати себе
 • створювати ідеал і порівнювати себе з ним
 • порівнювати себе з більш успішними людьми
 • згадувати думку ваших батьків про вас
 • недооцінювати того, що є на даний момент.

Замість цього спробуйте подумати про більш гарні речі. Замініть всі свої звичні думки і справи цим:

 • поставте собі дрібні цілі і реалізуйте їх
 • запитайте у друзів і родичів, як у них виходить добре робити те, що не виходить у вас
 • цінуєте те, що у вас є вже зараз
 • більше спілкуйтеся з родичами, колегами і друзями
 • не бійтеся змагань і конкуренції
 • не сумуйте і налаштуйтеся на позитивне мислення
 • вірте в себе
 • поговоріть з гарним психологом.
VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>