Як працювати з колишнім

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Як працювати з колишнім.Один з «підводних каменів» службового роману полягає в тому, що в разі розлучення вам доведеться щодня зустрічатися з колишнім коханим на роботі. Це може стати нелегким випробуванням, особливо якщо розлучилися ви не дуже добре. Як працювати з колишнім?

Як працювати з колишнім

Дуже складно щодня зустрічатися з людиною, з якою у вас ще зовсім недавно були відносини. Можливо, ви навіть можете звільнитися, але подумайте, чи варте воно того? Звичайно, психологічний комфорт дуже важливий, проте якщо ви працюєте на хорошій роботі з гідною зарплатою і перспективою кар’єрного зростання, не можна просто так від усього відмовитися. Крім того, розставання – це стрес, не потрібно ускладнювати його стресом від зміни місця роботи.

Перегляньте публікацію - З чим носити жилет?, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Отже, якщо звільнення – не ваш варіант, потрібно буде розібратися, як працювати з колишнім. Згадайте для початку одне дуже важливе слово: субординація. В ідеалі ви повинні були дотримуватися її та в той час, коли були разом, не виносячи свої відносини на публіку в межах офісу. Так що і після розставання у вашій поведінці і спілкуванні на роботі мало що повинно було змінитися. Якщо ви рівні за статусом і звикли спілкуватися за кавою, обідом або в курилці, просто обмежте спілкування винятково робочими питаннями.

Як працювати з колишнім.

Як працювати з колишнім, якщо він ваш начальник? Це непроста ситуація, адже ви знаходитесь в залежному положенні, і якщо розставання було непростим, а ваш колишній – натура мстива, він може влаштувати вам «солодке життя». Іноді простіше перейти в інший відділ або звільнитися, однак якщо ви хочете зберегти це місце роботи, вам доведеться робити все ідеально, щоб причепитися було не до чого.

Якщо ж колишня пасія переводить вас необґрунтованими причіпками, можна спробувати поскаржитися вищому начальству, заручившись підтримкою колег в якості свідків. А у випадках порушення ТК трудова інспекція вам на допомогу – якщо по доброму з колишнім домовитися не вдається.

Спокуса помститися колишньому може з’явитися і у вас, але з ним треба боротися. Навряд чи це допоможе вам полегшити душевну біль, а ось шанси нажити собі проблеми і ворогів в колективі досить високі. Якщо вам по службі доводиться критикувати роботу колишнього, робіть це максимально коректно. Критика має бути конструктивною і суто по справі. Не потрібно піддаватися емоціям і домішувати відносини («Знову ти запізнився на роботу, ти і на побачення завжди спізнювався!»).

Не можна розпускати плітки про колишньому, очорнити його в очах колег, а тим більше – з’ясовувати стосунки з ним на публіці. Будьте ввічливі і тактовним, якщо колеги хочуть посмакувати подробиці вашого особистого життя – припиняйте ці спроби. Можна спробувати відразу після розставання взяти відпустку, щоб привести себе в порядок. За цей час хвилювання в офісі може поулечься, і вас не так будуть дошкуляти розпитуваннями. А вам невелика пауза допоможе пробачити колишнього, примиритися з розставання і позбутися від бажання помститися (або навпаки – повернути все назад).

Одна з найбільших помилок, які ви можете зробити, – це закрутити новий службовий роман, щоб позлити колишнього. Зазвичай романи, які відбуваються після розставання «на зло», довго не тривають. А тепер уявіть собі: вам і з одним колишнім перебувати в одному офісі некомфортно, а якщо їх буде двоє? Адже вони і об’єднатися проти вас, яка вам тоді доведеться? До того ж, велика кількість службових романів не кращим чином позначиться на вашій діловій репутації.

Радимо прочитати також

Як побудувати басейн своїми руками про Як побудувати басейн своїми руками.

Отже, якщо вам доводиться працювати з колишнім, головне, що потрібно зробити, – звести спілкування до суто ділових питань. Просто робіть те, що повинні і не піддавайтеся на можливі провокації, тримайтеся максимально ввічливо і гідно, не переходити на особистості. Якщо бачити його кожен день зовсім важко, а роботою ви не дуже цінуєте, можна звільнитися, але це крайній захід. І десять разів подумайте, якщо раптом виникне спокуса завести новий службовий роман: не варто наступати на одні і ті ж граблі.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>