Як пробачити себе

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Як пробачити себе.Парадоксально, але пробачити іншу людину за нанесену образу нам часто легше, ніж пробачити самого себе за якийсь проступок. Почуття провини спалює зсередини, заважає жити і радіти життю. Як пробачити себе?

Як пробачити себе

Протягом життя кожна людина робить помилки різного ступеня тяжкості. Хтось переживає їх досить легко, але Є категорія людей, які відносяться до себе набагато вимогливішими, ніж до оточуючих. Їм зазвичай нелегко пробачити себе за свої помилки, навіть коли всі інші вже давно вважають інцидент вичерпаним. Як пробачити себе і знайти сили жити далі?

Перегляньте публікацію - З чим носити мокасини, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Для початку згадайте про те, що машини часу не існує. Це означає, що ви не можете повернутися в минуле і все виправити. Що трапилося, то трапилося: неможливо повернути час назад. Тому доведеться змиритися з тим, що це трапилося. Так, ви були неправі, але не можна все життя звинувачувати себе за це: не помиляється лише той, хто нічого не робить.

Як пробачити себе.

Як себе пробачити

Щоб у вас вийшло пробачити себе, потрібно, щоб вас пробачив той чоловік (люди), якому ви зробили боляче. Вибачитеся перед ним – щиро, а не «для галочки». Будьте терплячі, не потрібно тиснути і бути настирливим: як відомо, час лікує. Може пройти чимало часу, перш ніж ви будете прощені, особливо якщо ви втратили довіру людини. Щоб вас пробачили, довіру потрібно буде заслужити знову відповідними вчинками. Але образа на все життя зустрічається не так часто: рано чи пізно вас пробачать, і після цього ви зможете пробачити себе.

Однак нерідко трапляється так, що пробачити себе не вдається навіть тоді, коли навколишні вас вже пробачили. Що робити в такому випадку? Багато залежить від складу вашого характеру, від вашого світогляду і переконань. Якщо ви вірите в Бога, можете попросити вибачення у нього: можливо, усвідомлення того, що вас пробачили «там», допоможе вам пробачити самого себе. Але не потрібно йти до церкви і замолювати гріхи, якщо ви насправді не вірите в Бога: це не допоможе.

Можете спробувати переконати себе в тому, що заслуговуєте прощення, використовуючи логічні аргументи. Для початку визначтеся з термінами, якщо можна так висловитися. Справа в тому, що деякі люди плутають самопрощение з самовиправданням, але це різні речі. Самовиправдання – це спосіб уникнути відповідальності за проступок, коли людина придумує аргументи, щоб довести самому собі, що він насправді не винен. Коли ви говорите собі: «Плювати, живемо далі!».

На відміну від самовиправдання, самопрощение – це не заперечення або ігнорування, а визнання своєї провини. Ви усвідомлюєте, що були неправі, однак не даєте цього почуття провини отруювати ваше життя. Щоб пробачити себе, потрібно отримати досвід з ситуації, зрозуміти, що ви зробили не так, і найголовніше – визначити, як потрібно поводитися, щоб не допустити подібної помилки в майбутньому.

Почуття провини дуже неконструктивне. Воно буквально «висмоктує» з вас енергію. Замість того щоб використовувати свої душевні сили на самовдосконалення (яке, до речі, і допоможе вам надалі уникнути помилок), ви використовуєте їх для того, щоб підживлювати лютість та гнів по відношенню до самого себе. Припиняйте «підгодовувати» примар минулого, використовуйте цю енергію для того, щоб будувати нове майбутнє.

Радимо прочитати також

Як побудувати дачний будинок про Як побудувати дачний будинок.

Щоб пробачити себе, потрібна сила і мужність, так що постарайтеся знайти їх у собі. Уміння прощати себе допоможе вам йти далі по життю, не ставши жертвою власного презирства. Іноді, звичайно, доза помірного самобичування корисна, але ключове слово тут «помірного». Не можна все життя карати себе за провину, важливо зробити з нього висновки і не наступати двічі на одні і ті ж граблі.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>