Як вести розмову

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Як вести розмову.Чому з деякими людьми спілкуватися легко і просто, а з деякими ну ніяк не вдається завести розмову? Напевно ви хоча б раз задавалися цим питанням. Вся справа в тому, що для приємної і продуктивної розмови потрібно володіти навичками ведення бесіди, тому що далеко не завжди все виходить саме собою. Як вести розмову?

Як правильно вести розмову?

Раніше ведення бесіди вважалося цілим мистецтвом. З того, чи вміла людина вести розмову, можна було судити про його вихованість та освіченість. Зараз мистецтво ведення розмови частково втратила свою цінність, а шкода: чим краще обидва співрозмовники можуть вести розмову, тим легше їм досягти взаєморозуміння.

Перегляньте публікацію - Стрижка гарячими ножицями, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Про те, як вести розмову, написані цілі книги, тому дуже складно розповісти про ведення бесіди в одній невеликій статті. Але все ж давайте спробуємо виділити хоча б основні моменти, які допоможуть вам у тому випадку, якщо вам буде складно знайти контакт зі співрозмовником.

Як почати розмову? Найкраще починати розмову з питання: звичайне затвердження (констатація факту) не передбачає відповіді, тому вас можуть проігнорувати. А ось необхідність відповісти на питання в більшості випадків залучає людини в розмову. Але про що питати? Є три основні теми, з яких найкраще починати розмову: ситуація, в якій ви знаходитесь зі співрозмовником, ваш співрозмовник або ви самі.

Як вести розмову.

Як вести розмову

Останній варіант може здатися найбільш зручним (усі люди люблять говорити про себе), але в такому разі у вас мало шансів «розкрутити» співрозмовника на розмову, особливо якщо він замкнутий осіб. Тому намагайтеся не говорити про себе, поки вас не запитають- якщо не питають – значить, співрозмовникові ви (поки) не цікаві. Проте більшість людей охоче відповідають на питання, які стосуються їх самих. Але в такому випадку потрібно бути обережним: раптом співрозмовник вважає такі питання вторгненням на його особисту територію?

Тому найбезпечніша тема для початку розмови – ситуація, в якій ви опинилися зі співрозмовником. Вона значно сильніше залучить співрозмовника в розмову, ніж ваш розповідь про себе, але при цьому він не буде відчувати себе зобов’язаним ділитися своєю особистою інформацією, відповідаючи на ваші питання.

Припустимо, у вас вийшло зацікавити співрозмовника і почати розмову. Що далі? Як вести розмову таким чином, щоб він не затух? найважливішим умінням для підтримки бесіди є зовсім не вміння говорити, а вміння слухати, причому слухати активно. Співрозмовник буквально «розквітає», якщо бачить, що його слухають, та ще і з задоволенням. Тому розвиток навичок активного слухання – важлива частина навчання мистецтву бесіди.

Підтримати бесіду допоможуть питання. Однак їх потрібно правильно сформулювати і поставити в потрібний момент. Не ставте дуже відкриті питання, які більше схожі на стандартні кліше, наприклад, «Ну, як пройшов день?». Однак і занадто конкретними вони не повинні, щоб співрозмовник не відчував себе, як ніби на допиті. І пам’ятайте: якщо ви задали питання, мається на увазі, що ви хочете почути на нього відповідь. Не потрібно ставити «питання заради питання»- запитуйте тоді, коли це дійсно є необхідність.

Як правильно вести розмову?

Зрозуміло, під час бесіди вам доведеться не тільки слухати, але й говорити. Як вести розмову таким чином, щоб справити враження приємного співрозмовника? Дуже велике значення має не тільки те, що ви говорите, але і те, як це ви говорите. Тому дуже важливо працювати над своєю промовою. Гарна дикція і приємні інтонації допоможуть вам розташувати співрозмовника до себе. Уникайте слів-паразитів, жаргонізмів, сумнівних жартів, а також вживання слів, значення яких ви не знаєте.

Радимо прочитати також

Як вибрати килим? про Як вибрати килим?.

Пам’ятайте, що в бесіді беруть участь двоє, тому і успішність розмови теж буде залежати від обох співрозмовників. Основа гарною бесіди – повага до вашого співрозмовника, яку потрібно проявляти не тільки на словах, але й на ділі. І ще: не бійтеся говорити і боріться з негативним настроєм, тоді у вас неодмінно все вийде!

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>