Як визначити, що людина хвилюється?

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 3.0/10 (1 голос)

Як визначити, що людина хвилюється?Хвилювання – це невід’ємне почуття кожної людини. Хоч раз у житті хвилювався кожен. Будь це іспит з англійської, перше побачення, проходження співбесіди на роботу або ж весілля. Всі ми хвилюємося. І наші співрозмовники також хвилюються, але можуть приховувати цей факт від нас. Так як визначити, що людина хвилюється?

Як визначити, що людина хвилюється?

Нерви, нерви і ще раз нерви – ось причина всіх наших бід. Коли не треба нервувати, ми починаємо переживати без причини. А ще гірше, коли нервуємо за сущим дрібниці. Так, згадайте студентські роки, коли вам треба було здавати який небудь іспит. Не важливо, скільки ви часу витратили на підготовку до предмету, але перед самим іспитом починаєте хвилюватися: а раптом не вдасться здати, а якщо трапиться питання, на який не зможете дати відповідь? Що тоді? Адже ще вчора ви були впевнені, що добре підготувалися. І така ситуація повторювалася буквально перед кожним іспитом.

Перегляньте публікацію - Червона весільна сукня, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Як визначити, що людина хвилюється?

Як визначити, що людина хвилюється?

Звичайно, зараз ви думаєте, чого було тоді хвилюватися за таким дрібниці, як іспит? Адже вже зараз є причини для хвилювання, наприклад, проходження співбесіди або ж неприємності на роботі. Завтра будуть інші причини для хвилювання. А післязавтра, коли ви знайдете вихід з ситуації, будете дивитися на все з посмішкою і думати, а чи варто хвилюватися з таким дрібниці взагалі?

Звичайно, не варто. Але подолати почуття хвилювання у ті моменти просто неможливо. А тепер спробуйте поставити всю ситуацію з ніг на голову і уявіть, що це не у вас якісь неприємні моменти в житті, а у вашого співрозмовника. Уявляєте, яке йому зараз? Погодьтеся, треба сказати пару заспокійливих слів, коли це треба, але ось розуміння, що сидить перед вами людина дуже хвилюється, приходить пізно. Так що ж робити? Як визначити, що людина хвилюється?

Вміння визначити хвилювання людини дуже потрібно всім, хто працює з людьми: викладачам внз і вчителям у школах, рекрутерам в компаніях. Всім цим людям треба точно знати, коли людина хвилюється, щоб трохи розслабити обстановку, перевести розмову в інше русло. Загалом, людину треба заспокоїти, адже з-за почуття хвилювання компанія може втратити цінного співробітника, а здібний учень просто провалить іспит.

Не можна точно описати ознаки хвилювання людини, так як у кожного вони з’являються по-різному. Єдине, що вам може допомогти, – це спостереження на поведінкою і жестами людини. Знання мови тіла допоможе визначити хвилювання співрозмовника.

Хвилювання можуть видавати постійний рух рук. Наприклад, якщо ваш співрозмовник починає постійно крутити ручку або олівець в руках, ґудзик на піджаку, це вже перша ознака хвилювання. Але гра з ручкою або олівцем може також говорити не про хвилювання людини, а про його крайней мірі уважності. При цьому дрібні рухи рук відбуваються самовільно, так як це вже придбана звичка.

Тому вам слід дивитися не тільки на рух рук, але і на їх тремтіння. Багато люди, коли вони хвилюються, починають тремтіти. При цьому тремтять не тільки руки, але і голос. Якщо чуєте якісь зміни в голосі (особливо, коли він стає вище або ж твердіше, то ваш співрозмовник хвилюється.

Зверніть увагу на очі. Бігаючий погляд це не тільки ознака того, що вам брешуть. Бігаючий погляд, неможливість постійно дивитися в одну точку і більш активна міміка особи – це ще одна ознака хвилювання.

До речі, часто людина намагається приховати своє хвилювання, тому тремтіння рук і бігає погляду ви не побачите. Але є й інші ознаки хвилювання. Так, це може бути нервова ходьба. Якщо у вас є можливість взяти схвильованого людини за руку, то ви відчуєте, що у нього мокрі долоні. Правда, потіти долоні можуть не тільки з-за хвилювання, але все ж така ознака спостерігається в багатьох.

Радимо прочитати також

Як вибрати штори про Як вибрати штори.

Але буває все в точності до навпаки. Якщо одних хвилювання змушує чи не панікувати, то інші впадають в ступор. Це ще гірше, ніж тремтіння в голосі і рук. Хоч і заїкаючись, але людина може щось сказати. А людина в ступорі не може не те, що слово сказати, навіть не поворухнеться. І сприймати таку поведінку в якості образи і небажання відповідати на ваші питання просто безглуздо. Вам на даний момент слід увійти в положення співрозмовника і зрозуміти, наскільки людині ця ситуація здається значущою і важливою, що він так хвилюється поруч з вами.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 3.0/10 (1 голос)
Як визначити, що людина хвилюється?, 3.0 з 10 (основано на 1 оцінці)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>