Як зберегти сім’ю

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Як зберегти сім'юУ фіналі чарівних казок ми завжди дізнаємося, що герой з героїнею «жили довго і щасливо, і померли в один день». Але, на жаль, в житті далеко не завжди все так чарівно: трапляється так, що колись щасливий шлюб починає валитися. Як зберегти сім’ю?

Як зберегти сім’ю

Коли шлюб починає тріщати по всіх швах, дуже важко змиритися з думкою, що все закінчиться, і замість «ми» тепер буде окремо «я» і «він» («вона»). Навіть якщо в останні місяці і навіть роки) сімейне життя була обтяжливим, багато людей все одно будуть прагнути зберегти сім’ю. Навіщо намагатися склеїти те, що у вас на очах розвалюється на шматки?

Перегляньте публікацію - З чим носити гетри?, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Зазвичай зберегти родину намагаються жінки, і причини цього мають найчастіше не романтичний, а самий що ні на є меркантильний характер. Якщо жінка заробляє менше чоловіка або не заробляє взагалі, після розлучення їй доведеться думати, як заробляти на життя. Перспектива опинитися на самозабезпечення лякає, і жінка прагне зберегти родину, щоб не виявитися обмеженої в матеріальному плані.

Як зберегти сім'ю.

Як збрегти сім’ю

А якщо в родині є дитина (діти), один або обоє батьків будуть прагнути зберегти родину заради дітей. Тут, зрозуміло, присутній матеріальний аспект – навіть з аліментами і допомогою другого батька виховувати дитину сама складніше. Ну і про психологічну стороні забувати не можна: розлучення батьків – завжди великий стрес для дитини.

В обох цих випадках прагнення зберегти сім’ю цілком зрозуміло, але чи буде гра варта свічок? Найчастіше таке збереження родини лише зовнішнє: пара живе разом, веде загальний побут, виховує спільних дітей, але почуттів вже давно немає. І це в кращому випадку, а в гіршому – спільна життя наповнене сварками і конфліктами. Мабуть, в цьому випадку мова йде не про збереження сім’ї, а про судорожному цеплянии за видиме благополуччя. А дитині споглядання ругающихся батьків навряд чи піде на користь.

Тому якщо ви хочете зберегти родину, подумайте: навіщо вам це треба? Якщо заради матеріального благополуччя і / або дітей, то в багатьох випадках розлучення все-таки буде кращим рішенням. Краще розійтися, поки ви не встигли остаточно посваритися, при цьому залишитися друзями і допомагати один одному час від часу, ніж підтримувати ілюзію сімейного життя і дотягти до того критичного моменту, коли накопичений негатив вибухне. Відтягування неминучого розриву тільки зробить його ще більш болючим.

А ось якщо ви хочете зберегти сім’ю заради тих відчуттів, які між вами, якщо ви дійсно хочете бути поряд зі своїм чоловіком, можна спробувати повернути все на круги своя. Але врахуйте, що в цьому випадку потрібні спільні зусилля: за те, що відбувається у відносинах, відповідають обидва партнера. Коли один з них намагається зберегти родину, а другий прагне свободи від сімейного життя, нічого хорошого з цього не вийде.

Якщо ви обидва налаштовані на збереження сімейних відносин, для початку потрібно сісти і поговорити. Сім’ї не руйнуються «з бухти-барахти», навіть коли розрив здається раптовим, насправді він назрівав поступово – просто не завжди навколишні і навіть самі подружжя це помічають. Тому важливо обговорити з партнером, що саме не влаштовує вас в сімейному житті. Намагайтеся говорити спокійно, не опускаючись до взаємних докорів і звинувачень.

Коли окреслені проблеми, потрібно шукати шляхи їх вирішення. Тут важливо бути готовим піти на компроміс: не варто чекати, що ваші вимоги будуть виконані, а ви при цьому і пальцем не поворушіть. У чому-то поступляться вам, але при цьому в чому-поступитеся ви. І, природно, давши обіцянки, потрібно починати їх виконувати.

Постарайтеся всі суперечки залишити в минулому і пробачити партнера: кризу у відносинах – це своєрідна віха, переломний момент, після якого починається новий їх етап. Замість того щоб докоряти один одного минулими помилками в моменти сварок, зробіть з них висновки і більше не повторювати старих помилок. Вчіться на своїх відносинах, щоб зробити їх краще.

Радимо прочитати також

Як правильно встановити двері про Як правильно встановити двері.

Зберегти сім’ю цілком реально, якщо ви спочатку робите це не для себе, а для вас двох: вами має рухати бажання зберегти гармонійні відносини з партнером, а не страх самотності або матеріальних проблем.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>