Залежність від оточуючих

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Залежність від навколишніх.Якщо ви щоразу напружуєтеся, коли чуєте зауваження подруги про вашу нову сукню, або ж просто чиюсь думку, яка не збігається з вашим, швидше за все, ви схильні до соціальної залежності. Іншими словами – це залежність від оточуючих і того, що вам скажуть інші.

Як позбутися залежності від оточуючих

Залежність від оточуючих і їх думки прищеплюють нам з самого раннього дитинства. Кожна людина повинна бути частиною суспільства, жити і працювати на її благо. Звичайно, суспільство – це важливий аспект життя кожної людини, але часом у деяких людей сприйняття громадських рамок сильно спотворюється.

Перегляньте публікацію - Святковий макіяж на 8-е березня, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Почнемо з того, що кожній людині суспільство потрібно до певної міри. Одні можуть півроку прожити відлюдником в горах і відчувати себе відмінно. А ось інші і дня не може прожити без людей і їх думки. Так чи дійсно суспільство так важливо для кожного з нас?

Звичайно, вижити одному без суспільства дуже важко. Але і постійно йти на поводу в інших також не варто. Проблема в тому, що думку інших людей часто стає більш важливим нашого власного. Звідси і бере свій початок залежність від навколишніх. Як і будь-яку іншу залежність, побороти це психологічний стан можна. Але для початку треба розібратися в витоки цієї проблеми.

Всі ми пам’ятаємо, як нам в дитинстві батьки говорили, що старших треба поважати. Також треба поважати їхню думку і вважати його свідомо правильним лише з тієї причини, що це думку старшого людини. Так ми і вчимося з найменших років підкорятися думку інших людей. Звичайно, ті люди, яких ви поважаєте і вважаєте авторитетом для себе, – це одне. Але не порушувати громадський спокій своїм обуренням, що, наприклад, вам наступили на ногу і не вибачилися, – це інше.

Залежність від навколишніх.

Залежність від оточуючих

Також важливу роль тут відіграє емпатія. Саме по собі це якість є дуже гарним. Завжди можна поставити себе на місце співрозмовника, щоб зрозуміти, як йому. Але якщо постійно так поводитися, можна стати заручником інших людей. Для залежних від суспільства людей емпатія потрібна тільки для того, щоб підлаштуватися під настрій і відчуття співрозмовника. Так, ви відчуваєте подібні емоції зі співрозмовником. Але ви ніколи не думали, що так вами дуже легко керувати, адже ваше власне Я перебуває на останньому місці?

Ось і доводиться жити з постійною думкою «а що про мене подумають люди?» і чужу думку стає для вас набагато важливіше, ніж ваше власне. Найгірше те, що внаслідок залежності від суспільства з’являється страх бути не таким, як усі. Цей страх доводить до того, що людина може свідомо робити вибір на користь того, що буде подобатися іншим, що вони схвалять. А ось власні бажання будуть відсунуті на задній план. І те, їх здійснення безпосередньо залежатиме від того, як на них буде дивитися громадськість.

Багато можуть прожити все своє життя, називаючи свою залежність від чужої думки нічим іншим, як повагою до інших людей. Ніхто не сперечається, що така життя неможливе. Але якщо вона вас не влаштовує, значить, прийшов час міняти. Отже, що ж ви можете зробити, щоб подолати свою залежність від суспільства:

  • розібратися з власними проблемами самостійно
  • розібратися в собі і визначитися, коли ви можете покластися на думку оточуючих, а коли вам краще послухати себе
  • зрозуміти, що чуже несхвалення нічого поганого вам не зробить
  • розширити коло спілкування.

Розповімо докладніше про кожний аспект. Звичайно, просто так взяти і розібратися з власними проблемами самостійно дуже важко. Але це треба зробити. Зрозумійте, ніхто з товариства не буде допомагати вам долати ваші негаразди, так як кожен не перше місце ставить тільки себе, а не кого іншого. Постійно намагайтеся повторювати про себе, що у вас є певна проблема, з якою ви можете впоратися самі. Тільки коли ви розберетеся зі своїми проблемами, ви зможете зрозуміти, в чому саме ви могли б покладатися на думку суспільства, а де краще слухати тільки себе.

Також усвідомте, що розмови у вас за спиною і повчання нічого вам не зроблять. Фізичного болю не заподіють, морально теж ніякої шкоди не буде. Тому вистачить постійно намагатися здаватися ідеалом в очах інших людей і намагатися сподобатися кожному. Такого просто не може бути. А ось те, який особистістю ви бачите себе, набагато важливіше, ніж те, яким бачать вас оточують.

Радимо прочитати також

Як вибрати меблі для лоджії про Як вибрати меблі для лоджії.

І розширити своє коло спілкування. Чим більше думок ви чуєте, тим важче вам буде піти на поводу у певної людини, тому залежність від оточуючих і їх думки не буде проявляти себе.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>