Залежність від їжі

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (2 голоси)

Залежність від їжі.Для багатьох їжа – це всього лише засіб, що дає сили і енергію жити. Звичайно, є гурмани, які намагаються їсти тільки кращу їжу. Але є люди, які впадають в залежність від їжі. Для них улюблена їжа стає справжнім наркотиком. YakProsto.com розповість вам, що таке харчова залежність і як з нею можна боротися.

Залежність від продуктів харчування

Залежність від продуктів харчування може відчути будь-яка людина. Всі ми схильні до того, щоб побалувати себе чимось смачненьким. Особливо сильно виявляється така залежність від їжі під час свят, коли ми не можемо зупиниться, поки не опустошим весь холодильник. По-іншому не можна, адже там лежить наша улюблена (і така смачна) їжа. Пам’ятайте це дивне відчуття, коли ноги ніби самі йдуть до холодильника? А ось залежні від їжі люди відчувають це почуття постійно.

Перегляньте публікацію - Як зробити високу зачіску на випускний, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Недавні дослідження показали, що залежних від їжі людей можна порівняти з наркоманами. Вся справа в тому, що і в тому, і в іншому випадку спостерігається порушення функцій рецепторів дофаміну. Дофамін – це хімічна речовина, яка виробляється в мозку. Воно відіграє дуже важливу роль у системі «заохочення» мозку. Саме дофамін викликає почуття задоволення. У повних людей, які залежні від їжі, рецепторів дофаміну в мозку розташоване набагато менше, ніж у тих, які не страждають харчової залежністю. Таке ж низька кількість рецепторів спостерігається і у наркоманів. У підсумку виходить, що залежні від чого-небудь люди не можуть насолоджуватися простими речами. Їм завжди потрібна підживлення тим продуктом, який повністю задовольнить їх. У випадку з залежністю від їжі – це улюблений продукт.

Але не все так погано, як може здатися на самому справі. Із залежністю від їжі можна боротися. При цьому можна і потрібно це робити самостійно. Розповімо докладніше, як подолати залежність від їжі.

Кілька правил, яких вам треба дотримуватися, щоб ваша харчова залежність більше не турбувала вас. Не можна йти на контрзаходи і повністю виключати вашу улюблену їжу. Це викличе такий стрес, подолати який буде практично неможливо. Завжди слід починати з малого.

Для початку перестаньте зберігати вдома великі запаси їжі. Все, що ви приберегли на «чорний день», слід роздати або ж викинути. Але от удома зберігати цю їжу не можна. Якщо ви знаєте, що вдома є щось смачне, вам буде неможливо втриматися і не з’їсти цей продукт.

Ще одне правило, якому вам слід постійно слідувати: це не купувати зайвої їжі. Якщо ви йдете в магазин, то спочатку складіть список, за яким вам потрібно закупити продукти. Не відходьте ні на крок від списку. Також не заходьте в магазин «всього лише на хвилинку» подивитися, що там смачного може продаватися. І ще одне: під час покупок намагайтеся обходити стороною прилавки з шоколадом, чіпсами та іншою їжею, яку ви можете перекусити в будь-який момент.

Залежність від їжі.

Залежність від їжі

Навчиться не перекушувати кожен раз, коли відчуваєте легке почуття голоду. Потерпіть до обіду або вечері, коли ви зможете нормально поїсти. Для вас зараз дуже важливо навчитися розрізняти реальне відчуття голоду від психологічного бажання що-небудь поїсти. Щоб навчитися цьому, ви можете подумки уявити собі шкалу насичення, де 1 означатиме почуття голоду, а 10 – пересичення. Вам завжди слід уникати, і тієї, і іншої крайності. Коли відчуєте, що вже ситі, закінчуйте споживання їжі.

Не заедайте стрес, нудьгу або прикрість улюбленою їжею. Краще спробувати позбавитися від таких відчуттів за допомогою музики, фільмів, спілкування з іншими людьми. Також не завадить зайнятися спортом. Заняття спортом порушують нормальний апетит і дисциплінують.

Також ви можете навчитися самого себе обманювати. Так як повністю відмовлятися від улюбленої їжі категорично не можна, потрібно зменшити кількість її споживання. Ви можете або домовитися з собою, що улюблена їжа буде тепер в якості заохочення за ваші досягнення, або ж просто навчитися є маленькими порціями. Наприклад, не їжте відразу всю пачку печива, а тільки дві печенюшки. Начиніть користуватися маленькими тарілками та чашками. Саме так ви автоматично будете скорочувати споживання їжі. Через деякий час маленькі порції будуть сприйматися мозком, як само собою зрозуміле.

Радимо прочитати також

Як вибрати водонагрівач про Як вибрати водонагрівач.

Запам’ятайте, що залежність від їжі – це певний стан, в якому ви можете пізнавати позитивні емоції. Намагайтеся розвиватися, ставте перед собою нові цілі, переконання. І ви побачите, що позитивні емоції ви можете отримувати не тільки від споживання вашої улюбленої їжі.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (2 голоси)
Залежність від їжі, 10.0 з 10 (основано на 2 оцінках)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>