Навіщо потрібні вітамін Е і фолієва кислота при вагітності?

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)

Кожна вагітна жінка готова зробити все від неї залежне, щоб допомогти своєму маляті народитися здоровою. Будь-яка таблетка, навіть якщо це вітамін, викликає підозри і побоювання. А не зашкодить? Сьогодні ми поговоримо про те, навіщо ж потрібні вагітним вітамін Е і фолієва кислота,  чи варто їх пити і в яких дозах.

Що таке фолієва кислота?

Обов’язково перед прийомом вітаміну Е і фолієвої кислоти проконсультуйтеся у лікаря. Фолієва кислота або вітамін В9 відноситься до вітамінів, що відповідає за нормальний розвиток кровоносної та імунної систем організму. Це біологічно активна речовина підтримує здоров’я нових клітин, а також бере участь у процесі синтезу молекули ДНК. Якщо фолієвої кислоти не вистачає, то може виникнути залізодефіцитна анемія.

Перегляньте публікацію - Бамія, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Під час вагітності потреба в цьому елементі значно зростає, у першому триместрі брак В9 смертельно небезпечний. Вся справа в тому, що на другому тижні у плода стрімко йде розвиток головного мозку, постійно продукуються нові клітини, а фолієва кислота служить їм “будівельним матеріалом”.

Навіщо потрібні вітамін Е і фолієва кислота при вагітності?.

Крім того нормальна робота органів кровотворення також неможлива без цієї речовини. Варто також згадати про значну ролі В9 в розвитку нервової системи майбутнього малюка. Головна роль вітаміну Е або токоферолу – захист клітин від дії вільних радикалів. Крім того, він покращує стан плаценти, перешкоджає виникненню відшарування, і, як результату, викиднів.

Що буде, якщо не приймати фолієву кислоту і вітамін Е?

“А що буде, якщо не приймати фолієву кислоту і вітамін Е? Навіщо потрібні зайві таблетки при збалансованому раціоні? ” – міркують багато майбутні мами. Дійсно, фолієва кислота міститься в таких продуктах харчування як м’ясо і молоко, риба, сир, горіхи, зернові і цитрусові.

Однак при термічній обробці 90 % необхідної речовини втрачається, до того ж вітамін не накопичується в організмі, тобто продукти з наведеного вище списку повинні бути на столі щодня і в строго певній кількості. Нестача ж фолієвої кислоти може призвести до незворотних наслідків, серед яких невиношування і викидень.

У майбутнього плоду може виникнути тріщина хребта, анен або гідроцефалія, грижа головного мозку. З боку системи кровотворення дефіцит тягне за собою недокрів’я і інші пороки розвитку. Крім цього у дітей нерідко спостерігається відставання розумового розвитку, заяча губа та вовча паща.

Навіщо потрібні вітамін Е і фолієва кислота при вагітності?

Дозування вітаміну Е і фолієвої кислоти

Навіть при винятковій корисності вітамінів Е і В9 їх необхідно приймати в певних дозах, щоб не спровокувати гіпервітаміноз. Добова потреба в фолієвій кислоті становить 0,4-0, 6 мг. Її можна продовжувати пити до самих пологів і під час грудного вигодовування (після 12 тижнів дозу можна трохи зменшити). Сьогодні вітамін В9 випускається в різних формах.

Самий бюджетний варіант – таблетки фолієвої кислоти. Звичайно призначають по одній таблетці в день. Препарат Фолацин і Апо-фолк містять 5 мг речовини, тому їх частіше застосовують при гострій нестачі вітаміну. До складу Фоліо входить 0,4 мг фолієвої кислоти і 0, 2 йоду, обидва ці елементи необхідні і мамі, і малюкові.

Крім того, В 9 можна знайти в різних вітамінних комплексах, тут важливо звертати увагу на дозування. Так Матерна і Елевіт містять по 1 мг, Вітрум пренаталь – 0, 8 мг, а Прегнавіт – 0,75. З вітаміном Е також варто бути обережними, адже він має тенденцію накопичуватися в жирових тканинах.

Оптимальну дозу зазвичай підбирає лікар, орієнтуючись на стан вашого здоров’я, характер перебігу вагітності, умови життя. Добова потреба людини в цьому вітаміні становить 20 мг. Варто пам’ятати, що токоферол краще засвоюється з жирною їжею, а також має здатність руйнувати неорганічне залізо, тому залізовмісні вітаміни варто приймати окремо.

Радимо прочитати також

Подарунок донці на 8 березня про Подарунок донці на 8 березня.

Обов’язково перед прийомом вітаміну Е і фолієвої кислоти проконсультуйтеся у лікаря.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)
Навіщо потрібні вітамін Е і фолієва кислота при вагітності?, 10.0 з 10 (основано на 1 оцінці)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>