Отруєння грибами: симптоми, перша допомога

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)

Отруєння грибами: симптоми, перша допомога.Кінець літа і перша половина осені – сезон збору грибів. Саме на цей період припадає пік отруєнь грибами. Отруєння грибами може мати дуже серйозні наслідки для здоров’я, тому дуже важливо знати, як вчасно розпізнати його і надати першу допомогу.

Перша допомога при отруєнні грибами

Тяжкість отруєння грибами буде залежати від того, який саме гриб викликав отруєння. Отруїтися можна не тільки власне отруйними грибами, але і умовно їстівними (якщо вони були неправильно приготовані) і навіть їстівними грибами, що росли в екологічно неблагополучних районах і в результаті накопившими шкідливі речовини. Також важливо пам’ятати, що діти і літні люди переносять отруєння грибами найбільш важко.

Перегляньте публікацію - Як виростити виноград, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

До найотруйніших грибів, які ростуть наших широтах, відносяться мухомор смердючий, мухомор білий (весняний) і бліда поганка. Отруєння грибами цих видів може призвести до летального результату, якщо вчасно не надати першу допомогу.

Симптоми отруєння грибами

Симптоми отруєння грибами зазвичай проявляються не відразу, а в діапазоні від півгодини до доби (в залежності від того, яким саме грибом отруївся хворий), іноді перші симптоми проявляються через 2-3 доби. До типовими симптомами є блювота, пронос, спрага, судоми, сильні болі в животі, слабкість, запаморочення, головний біль.

Також симптоми можуть залежати від конкретного гриба: так, при отруєнні блідою поганкою одним з симптомів є холодний піт, при отруєнні поганковидным мухомором – збудженість і стан, подібний станом алкогольного сп’яніння, при отруєнні червоним мухомором – задуха, галюцинації і т. п.

Отруєння грибами: симптоми, перша допомога.

Отруєння грибами: симптоми, перша допомога

Отруєння грибами небезпечно тим, що вражається не тільки шлунково-кишковий тракт, але й інші системи та органи організму. Що міститься в деяких грибах отрута вражає також серцево-судинну систему, іноді – нирки, печінка і центральну нервову систему.

Небезпека отруєння отруйними грибами полягає ще і в тому, що через деякий час після отруєння може наступити так званий період уявного благополуччя, під час якого ознаки отруєння зникають. Однак якщо не продовжувати лікування, через якийсь час може відмовити печінку.

Як надається перша допомога при отруєнні грибами? При перших ознаках отруєння потрібно викликати блювоту і промити потерпілому шлунок. Промивання шлунка у домашніх умовах зазвичай проводять так: дають дрібними ковтками випити чотири-п’ять склянок кип’яченої води кімнатою температури, а потім викликають блювоту.

Після цього потрібно дати активоване вугілля (не менше 0,5-1 р вугілля на кілограм маси тіла). Якщо відсутній рідкий стілець, можна крім сорбенту дати ще й легке проносне. Врахуйте, що якщо потерпілий схильний до гіпотонії, проносне дають малими дозами: велика втрата рідини при діареї може призвести до різкого падіння артеріального тиску.
Якщо у потерпілого і так спостерігаються блювота і пронос, без будь-яких дій з вашого боку, не можна давати йому нудоти засоби і ліки від діареї: блювота і діарея – природні захисні механізми, які допомагають вивести з організму токсини, що не встигли потрапити в кров.

Хворому слід забезпечити спокій, виклавши його в ліжко. Додайте до ніг і рук потерпілого теплі грілки, давайте пити воду або міцний чай (при різкій слабкості). Ні в якому разі не можна давати алкоголь, так як він прискорює розповсюдження отрути в організмі.

Але найважливіше при отруєнні грибами – відразу ж викликати «швидку допомогу» або самостійно доставити потерпілого в лікувальну установу. Тільки лікар зможе призначити правильне лікування, адже токсини різних грибів діють на організм по-різному, значить, і універсального лікування від отруєння грибами не існує. Щоб лікар зміг вилікувати отруєння грибами, дуже важливо повідомити йому якомога більше інформації: де ви збирали гриби, як вони виглядали, як саме ви їх готували і т. п.

Радимо прочитати також

Як вибрати ікру про Як вибрати ікру.

Щоб уникнути отруєння грибами, потрібно вміти відрізняти отруйні гриби від їстівних, особливо уважно вивчивши відмінності тих отруйних грибів, які зовні схожі на їстівні. Ніколи не вживайте в їжу невідомі вам або сумнівні гриби. Не затягуйте з обробкою грибів після збору та виконуйте всі правила приготування – тоді отруєння грибами вам не страшно.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)
Отруєння грибами: симптоми, перша допомога, 10.0 з 10 (основано на 1 оцінці)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>