Перша допомога при хімічних опіках

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 9.0/10 (12 голоси)

Перша допомога при хімічних опіках.Ймовірність отримати хімічний опік в побуті не така висока, як ймовірність отримання опіку термічного. Проте все може статися, тому не завадить знати, як правильно надавати першу допомогу при хімічних опіках: несвоєчасно або невірно надана допомога може погіршити стан і ускладнити лікування опіків.

Надання першої допомоги при хімічних опіках

Хімічні опіки виникають в результаті впливу на шкіру та слизові хімічно активних речовин: кислот, лугів і солей важких металів. Глибина опіку і правила надання першої допомоги будуть залежати від речовини, що викликав опік.

Перегляньте публікацію - Як вибрати гітару, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Опіки кислотою зазвичай не дуже глибокі: кислота має коагулирующим ефектом, тому опік швидко покривається струпом, який перешкоджає подальшому проникненню кислоти. Причому чим більше концентрація кислоти, тим швидше формується струп і тим менше глибоким виходить опік. Опіки солями важких металів теж поверхневі і нагадують опіки кислотою. А ось луг не викликає коагуляцію білка, тому досить глибоко проникає в тканини, викликаючи глибокі опіки.

У побуті хімічні опіки зазвичай бувають викликані миючими, миючими, фарбувальними засобами, вапном. Надаючи першу допомогу при хімічних опіках, дуже важливо враховувати, яке саме речовина викликало опік, інакше можна не тільки не допомогти, але зробити ще гірше.

Перша допомога при хімічних опіках.

Перша допомога при хімічних опіках

У першу чергу з постраждалого потрібно зняти одяг, просочений хімічною речовиною, і не менше 20 хвилин промивати місце опіку проточною водою. Якщо після промивання рани відчуття печіння в місці опіку не пропадає, а посилюється, ще кілька хвилин промивайте обпалене місце проточною водою.

Не можна змивати речовина, що викликало опік, тканиною, серветкою або тампоном, оскільки існує ризик втерти в шкіру і посилити опік. Тампоном або ватою обережно видаляють лише потрапили на уражені ділянки тверді частинки хімічних речовин.

Ні в якому разі не можна промивати водою опік після вапна: при контакті вапна з водою відбувається реакція гасіння, і це тільки посилить поразку. При опіку після вапна потрібно видалити всю вапно сухою тканиною і обробити уражене місце рослинним маслом.

Надання першої допомоги при хімічних опіках

Після промивання потрібно по можливості нейтралізувати дію хімічної речовини. Запам’ятайте одне правило: опіки кислотою нейтралізуються лужними розчинами, опіки лугом – кислотними. Тому при опіках кислотою (крім плавикової) шкіру потрібно промити мильною водою або накласти компрес (пов) з розчином харчової соди (1 ч. л. на 1 склянку води). А при опіках лугом місце опіку обробляють розчином борної або лимонної кислоти (1/2 ч. л. на 1 склянку води) або столового оцту (1 ч. л. оцту на 1 склянку води).

Опіки вапном нейтралізують 20% розчином цукру, опіки карболової кислоти – гліцерином і вапняним молоком. При опіку плавиковою кислотою (водним розчином фтороводороду) уражене місце необхідно протягом декількох годин промивати під зборів водою, поки побелевшая шкіра не почервоніє.

Після обробки накладіть на місце опіку вільну стерильну пов’язку. Для зняття болю можна використовувати безрецептурні анальгетики, приміром, ібупрофен.

При хімічних опіках очей або порожнини рота бризками або парами хімічних речовин слід поводитися таким чином. При опіку кислотою уражені місця промивають великою кількістю води, а потім розчином питної соди (1/2 ч. л. на 1 склянку води). При опіку лугом уражені місця також рясно промивають водою, а потім розчином борної кислоти (1/2 ч. л. на 1 склянку води).

Незначні хімічні опіки шкіри зазвичай не мають потреби в подальшому лікуванні і гояться самі. Однак необхідно терміново доставити потерпілого до найближчого медичного закладу або викликати «Швидку допомогу» в одному з наступних випадків:

Радимо прочитати також

Як вибрати аерогриль? про Як вибрати аерогриль?.
  • опік глибокий, його площа має діаметр більше 7,5 см
  • опік торкнувся обличчя, очі, дві кінцівки, область паху, сідниць, колінного суглоба,а також ротову порожнину і стравохід (при вживанні хімічної речовини всередину)
  • очевидні симптоми шоку: блідість, поверхневе дихання, втрата свідомості
  • сильний біль, яку не знімають анальгетики.

Бажано захопити з собою в медичний заклад зразок речовини, що викликала опік: це спростить лікування. Пам’ятайте, що своєчасно надана допомога при хімічних опіках допоможе значно зменшити нанесену хімічною речовиною шкоду і полегшить лікування, тому правила її надання повинен знати кожен.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 9.0/10 (12 голоси)
Перша допомога при хімічних опіках, 9.0 з 10 (основано на 12 оцінках)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>