Перша допомога при інфаркті міокарда

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Перша допомога при інфаркті міокарда.Влітку сердечникам потрібно ретельно стежити за здоров’ям: у спеку особливо високий ризик загострення серцево-судинних захворювань. Інфаркти та інсульти влітку трапляються частіше, ніж в холодну пору року. Тому дуже важливо знати, як виявляється перша допомога при інфаркті міокарда.

Як надавати першу допомогу при інфаркті міокарда

Гострий інфаркт міокарда (серцевий напад) є однією з клінічних форм ішемічної хвороби серця. При інфаркті порушується кровопостачання ділянки міокарда (м’язового шару серця, відповідального за його ритмічні скорочення), в результаті розвивається його ішемічний некроз (омертвіння).

Перегляньте публікацію - Як виростити бонсай, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Симптоми інфаркту міокарда

Основний клінічний симптом гострого інфаркту – інтенсивна давляча або стискаюча біль в грудях (ангінозний біль). Спочатку вона проявляється при фізичної активності, але у міру того як інфаркт прогресує, вона не проходить і в стані спокою. Іноді біль може віддавати в руку або лопатку (зазвичай ліву – з боку серця), під пахву, в живіт, горло, щелепу. У деяких випадках інфаркт також супроводжується задишкою, кашлем, аритмією.

Існують також атипові форми інфаркту, в таких випадках діагностика серцевого нападу утруднена. Скажімо, при астматической формі інфаркт більше нагадує напад бронхіальної астми. А у діабетиків може спостерігатися безбольова форма інфаркту, оскільки одним із проявів цукрового діабету є порушення чутливості.

Перша допомога при інфаркті міокарда

Своєчасно надана перша допомога при інфаркті може врятувати людині життя: у цьому випадку дорога кожна хвилина. Помітивши у людини симптоми серцевого нападу, насамперед викличте Швидку допомогу. Вкрай бажано описати по телефону симптоми і попросити надіслати спеціалізовану бригаду – кардіологічну або реаніматологічну.

Перша допомога при інфаркті міокарда.

Поки лікарі знаходяться в дорозі, забезпечте хворому повний спокій, покладіть його в горизонтальне положення. Розстебніть потерпілому комір, зніміть тісний одяг, якщо дозволяє погода – відкрийте вікно або кватирку, щоб забезпечити максимальний доступ свіжого повітря.

Іноді при інфаркті спостерігається рухове порушення. У такому разі не можна дозволяти потерпілому вставати і проявляти хоч якусь іншу активність. Будьте готові силою утримувати його в горизонтальному стані.

Говоріть з хворим, постарайтеся його заспокоїти – стрес тільки погіршить його стан. Кращий спосіб заспокоїти – особистий приклад, навіть якщо всередині ви нервуєте і панікуєте, у жодному разі не показуйте цього.

Для зняття больового приступу потрібно дати таблетку нітрогліцерину під язик або нітрогліцерин у спреї. Разова доза нітрогліцерину у формі таблетки становить 0,5 мг, у формі спрею – 0,4 мг. Якщо протягом 5-10 хвилин напад не пройде, можна прийняти нітрогліцерин повторно. Однак якщо інфаркт супроводжується різким падінням артеріального тиску, нітрогліцерин давати не слід.

За відсутності нітрогліцерину можна дати засоби для заспокоєння нервової системи – пустирник, валеріанку, валокордин та т. п. – а також доступні знеболюючі з домашньої аптечки. Ще потрібно обов’язково дати хворому розжувати таблетку аспірину для розрідження крові.

Якщо гострий інфаркт міокарда супроводжується зупинкою серця (є навіть випадки, коли раптова зупинка серця є єдиним симптомом інфаркту), необхідно без зволікань почати серцево-легеневу реанімацію (непрямий масаж серця і штучну вентиляцію легенів, тобто штучне дихання). Непрямий масаж серця не можна робити, якщо у потерпілого присутній пульс! Тому важливо відрізняти зупинку серця від втрати свідомості.

Радимо прочитати також

Як смачно приготувати рибу про Як смачно приготувати рибу.

Близько половини смертей в результаті серцевого нападу обумовлені тим, що постраждалим не була своєчасно надана перша допомога при інфаркті. Навіть якщо у вашому найближчому оточенні немає людей, які страждають від проблем із серцем, необхідно знати правила надання першої допомоги при інфаркті – можливо, коли-небудь саме ви врятуєте життя випадковому перехожому.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>