Перша допомога при інсульті

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)

Перша допомога при інсульті.Літо – особливо небезпечна пора для сердечників: спека в рази підвищує ризик загострення захворювань серцево-судинної системи, інфарктів і інсультів. Навіть якщо у вашому оточенні немає людей, у яких проблеми з серцем, важливо знати, як надається перша допомога при інсульті: можливо, коли-небудь ці знання врятують життя випадковому перехожому.

Інсультом називається гостре порушення мозкового кровообігу, зокрема, крововилив в мозок, субарахноїдальний крововилив і інфаркт мозку (ішемічний інсульт). 70-85% від усіх випадків інсульту складають саме ішемічні інсульти, приблизно в чотири рази рідше трапляються геморагічні інсульти (крововиливу). Якщо перша допомога при інсульті не була надана вчасно і належним чином, можливий летальний результат.

Перегляньте публікацію - Як вибрати вудку, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Симптоми інсульту

Для надання першої допомоги важливо знати, якими симптомами проявляється інсульт. Симптоми інсульту діляться на загальмозкові і осередкові. Типові загальмозкові симптоми інсульту – відчуття оглушення, порушення свідомості, сонливість (або навпаки, збудження), короткочасна втрата свідомості.

Іноді спостерігається запаморочення, сильний головний біль, нудота або блювота, втрата орієнтування в просторі й часі. Можуть бути присутніми і вегетативні симптомипітливість, відчуття жару, прискорене серцебиття, сухість у роті.

Перша допомога при інсульті.

Осередкові симптоми інсульту залежатимуть від того, кровопостачання якого саме ділянки мозку було порушено. До таких симптомів відносяться слабкість в одній з кінцівок аж до паралічу, зниження чутливості кінцівок, оніміння губи або частини особи, проблеми з координацією рухів і рівновагою, порушення зору, афазія (порушення мови).

Перша допомога при інсульті

Найефективнішою є медична допомога, надана у перші хвилини та години захворювання, саме вона більшою мірою визначає, наскільки успішним буде результат лікування. Перші 3 (максимум 6) годин з моменту порушення мозкового кровообігу називаються терапевтичним вікном, протягом якого ще можна запобігти незворотним змінам в мозку.

Насамперед потрібно викликати швидку допомогу, причому при виклику обов’язково як можна точніше і розкажіть докладніше про симптоми, тоді мають надіслати спеціальну неврологічну бригаду.

Поки медики в дорозі, потрібно надати хворому долікарську допомогу, це допоможе повністю або хоча б частково запобігти подальшому ураження мозку. Насамперед потрібно укласти хворого так, щоб голова і плечі перебували в піднесеному стані (кут повинен становити приблизно 30 градусів). Якщо хворому стало погано в будинку, покладіть голову і плечі на подушку (можна кілька), якщо ж напад стався на вулиці, можна використовувати згорнуту куртку і т. п. Не потрібно переміщати хворого (наприклад, перекладати на ліжко), це небезпечно, покладіть його там, де стався напад.

Забезпечте хворому достатній приплив свіжого повітря, для цього потрібно розстебнути комір і ремінь, розстебнути або зняти одяг, витягти з рота знімний протез, якщо такий є.

Якщо ви знаходитесь у приміщенні, відкрийте вікно або кватирку. З приміщення повинні вийти всі зайві люди, нехай залишиться тільки той, хто реально може допомогти. Якщо напад стався на вулиці, попросіть людей розступитися.

При блювоті потрібно дуже обережно повернути голову хворого на бік і очистити порожнину рота від блювотних мас, щоб потерпілий не задихнувся. Також голову обережно відхиляють на бік, якщо занадто сильно тече слина.

Не можна давати хворому ліки для розширення судин, тим більше – алкоголь. Після їх прийому розширюються судини в інших ділянках мозку, а пошкоджені в результаті перестають нормально отримувати кров, і наслідки інсульту можуть посилитися. Можна дати таблетку гліцину, якщо хворий у свідомості.

Радимо прочитати також

Індійський морський рис про Індійський морський рис.

Правильно надана перша допомога при інсульті може врятувати людині життя, тому ознаки інсульту і правила надання першої долікарської допомоги повинен знати кожен.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)
Перша допомога при інсульті, 10.0 з 10 (основано на 1 оцінці)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>