Перша допомога при термічних опіках

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)

Перша допомога при термічних опіках.Термічні опіки – це опіки, викликані дією високих температур. C цим видом опіків ми часто стикаємося в побуті, зазвичай на кухні: вогонь, пар, гарячі рідини, розпечені предмети – все це потенційні джерела опіків. Тому дуже важливо знати, як надавати першу допомога при термічних опіках.

Надання першої допомоги при термічних опіках

За ступенем тяжкості розрізняють чотири ступені опіку:

Перегляньте публікацію - Як виростити імбир, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

  • 1-я ступінь – почервоніння шкіри
  • 2-я ступінь – утворення міхурів з серозним вмістом
  • 3-я ступінь – глибоке ураження шкіри аж до омертвіння
  • 4-я ступінь – обвуглювання.

Ступінь термічного опіку зазвичай залежить від чинника поразки (полум’я, рідина, пар або розпечені предмети). Опік полум’ям зазвичай має велику площу, глибина його в більшості випадків не перевищує 2 ступеня. Опік рідиною теж зазвичай має невелику площу при більшій глибині – 2-3 ступінь. Опік пором має велику площу, але поразка щодо неглибоке. Площа опіку розпеченим предметом обмежена розміром предмета, такий опік може мати велику глибинку, аж до 4 ступеня.

Зрозуміло, ступінь опіку буде залежати від багатьох факторів, наприклад, від тривалості впливу високої температури. А неправильно надана допомога при термічних опіках може спричинити за собою додаткові травми при видаленні одягу або предмета, що викликав опік. Тому дуже важливо знати правила першої медичної допомоги при термічних опіках.
насамперед необхідно прибрати вражаючий чинник. Якщо горить одяг, необхідно загасити вогонь: залити водою або збити тканиною. Якщо сильний вогонь, не можна заливати його невеликою кількістю води: вона не тільки не погасить його, але ще і може посилити пошкодження, моментально випарувавшись. Тому такий вогонь потрібно або залити великою кількістю води, або збивати тканиною.

Перша допомога при термічних опіках.

З обпаленої ділянки тіла потрібно спробувати обережно зняти одяг, але якщо вона прилипла, відривати її не можна! Прилиплий одяг залишають на місці опіку, акуратно обрізавши тканина навколо, після чого потрібно доставити потерпілого до травмпункту або викликати швидку допомогу, щоб опіком зайнялися фахівці.

Потім потрібно охолодити місце опіку. Опіки першого і другого ступеня охолоджують проточною водою протягом 10-15 хвилин. На опіки третього і четвертого ступеня накладають чисту вологу пов’язку і потім охолоджують місце опіку разом з пов’язкою в стоячій воді. Не можна охолоджувати місце опіку льодом!

Після охолодження місця опіку накладіть стерильну суху пов’язку (простежте, щоб вона не була тугий) і забезпечте потерпілому повний спокій. Давайте потерпілому пити якомога більше рідини.

Подальші дії залежатимуть від того, наскільки сильним був опік. Опіки першого і другого ступеня без ускладнень цілком можна лікувати у домашніх умовах (врахуйте, що застосовувати засоби для лікування опіків можна лише після повного охолодження ураженого місця). А в наступних випадках після надання першої допомоги потрібно обов’язково викликати швидку допомогу:

  • Опік третього або четвертого ступеня
  • площа опіку складає більше 5% тіла (за 1% тіла приймається 1 долоню потерпілого)
  • обпечена пахова область, голова, ніс, рот, дихальні шляхи (при вдиханні пара), дві кінцівки
  • потерпілий – дитина або літня людина
  • опік поєднується з іншого травмою (наприклад, переломом).

Чого не можна робити при опіках?

Чого не можна робити при опіках? Як вже говорилося, не можна відривати з опіку прилиплу одяг, щоб не завдати додаткових травм. Також потрібно намагатися якнайменше доторкатися до обпалених ділянках тіла, заборонено розкривати що утворилися бульбашки.

Не можна мастити тільки що обпалене місце мазями, кремами, пантенолом, маслом, білком, сметаною і будь-якими іншими засобами від опіків. Це тільки погіршить стан і ускладнить подальше лікування опіків. Тим більше не можна обробляти обпалене місце сечею!

Радимо прочитати також

Як вибрати кавоварку для дому про Як вибрати кавоварку для дому.

Кожен повинен знати, як виявляється перша допомога при термічних опіках, адже опік – це один з найпоширеніших видів травм, з якими може зіткнутися людей у побуті. Варто пам’ятати, що ці рекомендації стосуються тільки термічних опіків, при хімічних опіках перша допомога надається по-іншому.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)
Перша допомога при термічних опіках, 10.0 з 10 (основано на 1 оцінці)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>