Перша медична допомога при кровотечах

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Перша медична допомога при кровотечах.Неможливо знайти людину, яка жодного разу в житті не стикалася з кровотечами. Іноді в кровотечі немає нічого страшного – якщо ми маємо справу з розбитою коліном або порізаним пальцем. Але при більш серйозних травмах крововтрата може значно послабити організм і навіть призвести до смерті. Тому необхідно знати, як надається перша медична допомога при кровотечах.

Надання першої допомоги при кровотечах

Перш ніж говорити про надання першої допомоги, варто розповісти про види кровотеч, бо від виду кровотечі буде залежати спосіб надання першої допомоги. В даній статті мова піде про зовнішніх кровотечах, з якими нам доводиться стикатися найчастіше. Такі кровотечі класифікуються залежно від того, який саме посудину був пошкоджений.

Перегляньте публікацію - Як виростити ананас, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Сама нешкідлива кровотеча – капілярна, вона виникає при пошкодженні дрібних судин, розташованих близько до поверхні шкіри. При капілярній кровотечі кров має насичений червоний колір і повільно виділяється на поверхні рани невеликими краплями (так званий «симптом кривавої роси»).

При венозній кровотечі кров ллється з рани рівномірним струменем. Венозна кров має темно-вишневий колір, тому що вона насичена вуглекислим газом. Якщо пошкоджена велика вена, струмінь крові може пульсувати в ритмі дихання.

При артеріальній кровотечі кров б’є з рани сильним переривчастим струменем (ніби фонтаном). Витікає кров швидко, струмінь пульсує в ритмі серцебиття. Артеріальна кров насичена киснем і має яскраво-червоний колір.

Перша медична допомога при кровотечах

Як ми вже говорили, особливості надання першої медичної допомоги залежать від виду кровотечі. При капілярній кровотечі досить просто обробити рану антисептиком і накласти тугу пов’язку. Якщо у потерпілого немає проблем зі згортанням крові, кровотеча пройде самостійно.
При венозній кровотечі теж може вистачити стискаючої пов’язки. Прикрийте рану бинтом, зверху покладіть клубок вати або декілька шарів марлі і щільно забинтуйте. Поверх пов’язки можна прикласти щось холодне.

При пошкодженні великої вени, а також при артеріальній кровотечі тугої пов’язки буде недостатньо: при сильній венозній кровотечі згустки згнорнутої крові вимиваються з рани під натиском струменя, а при артеріальній кров навіть згортатися не встигає. Тому потрібно буде зупинити кров, для цього необхідно затиснути пошкоджену судину.

При цьому дуже важливо врахувати напрям струму крові. У жилах кров тече до серця, тому при венозній кровотечі судину пережимають нижче місця ушкодження. По артеріях кров рухається від серця, тому при артеріальній кровотечі слід судину затиснути вище місця ушкодження.

Перша медична допомога при кровотечах.

Перша медична допомога при кровотечах

Пережавши посудину пальцем, краще всього накласти в цьому місці жгут (якщо мова йде про поранення кінцівки). Під жгут обов’язково підкладають марлю або тканину, щоб не пошкодити шкіру і не занадто сильно затиснути кінцівку.

Жгут можна накладати максимум на півтори години дорослим і на 30-40 хвилин дітям і літнім людям. Взимку час накладення джгута скорочується до півгодини-годину для дорослих і 15-20 хвилин для дітей і літніх людей.

Обов’язково підкладіть під джгут записку з точним часом накладення, тому що якщо перетримати його, може початися омертвлення тканин. Якщо після закінчення терміну кровотеча не зупинилося, потрібно затиснути судину, зняти жгут на 10-15 хвилин, а потім накласти його трохи вище або трохи нижче колишнього місця.

За відсутності спеціального гумового джгута можна користуватися підручними засобами, приміром, ременем, шматком щільної тканини і т. п. Також тимчасово зупинити кровотечу можна, попросивши потерпілого максимально зігнути кінцівку. Це діє при пошкодженні підколінної, стегнової, наплічної або ліктьової артерії.

Венозна або артеріальна кровотеча може не зупинитися сама по собі, особливо якщо була пошкоджена велика судина. Тому після надання першої допомоги потрібно викликати швидку або самостійно доставити потерпілого в медичний заклад, там фахівці проведуть остаточну зупинку кровотечі.

Радимо прочитати також

Як вибирати фрукти про Як вибирати фрукти.

Своєчасно і правильно надана перша медична допомога при кровотечах допомагає запобігти значній крововтраті і нерідко рятує життя людей, тому основні методи зупинки кровотечі має знати кожен

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>