Причини носових кровотеч

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Причини носових кровотеч.Носову кровотечу рідко хто вважає серйозною проблемою, однак не варто залишати її без уваги: буває так, що кровотеча з носа є ознакою проблем зі здоров’ям. Так що не завадить з’ясувати, що саме викликано кровотечу. Які найпоширеніші причини носових кровотеч?

Найпоширеніші причини носових кровотеч

Носова кровотеча виникає в результаті пошкодження кровоносних судин слизової носа. Приблизно 60% населення Землі хоча б раз у житті виникало кровотеча з носа. До «групи ризику» відносяться діти до 10 років і літні люди старше 50 років. У чоловіків носові кровотечі виникають частіше, ніж у жінок.

Перегляньте публікацію - Як зробити лук і стріли, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Найчастіше джерело кровотечі є слизова оболонка передніх відділів носової перегородки (так зване місце Киссельбаха), в якій розташовано багато дрібних кровоносних судин. Приблизно 20% всіх випадків кровотеч припадає на інші зони носової порожнини. Найнебезпечнішими вважаються кровотечі з задніх відділів, так як вони викликані ушкодженнями великих артерій.

Всі причини носових кровотеч умовно можна розділити на дві групи: локальні і системні фактори. Локальні фактори пов’язані безпосередньо з порожниною носа, системні – зі станом організму в цілому. Системні фактори найчастіше пов’язані з серцево-судинної системи.

Причини носових кровотеч.

Причини носових кровотеч

Серед локальних факторів найпоширеніші причини носових кровотеч – це травми носа і чужорідні тіла носової порожнини (сюди можна віднести звичку колупатися в носі).
Також до поширеним локальних факторів відносяться запальні процеси, наприклад, ГРВІ, алергічний риніт, хронічний синусит. Ще кровотеча з носа може бути викликано низької відносної вологості повітря: слизова оболонка порожнини носа пересихає і стає більш вразливою.

Менш поширені локальні причини носових кровотеч – це анатомічні деформації і пухлини порожнини носа, баротравма, використання назального спрею (особливо стероїдного) і деякі інші.

До системних факторів, здатних спровокувати носова кровотеча, відносяться простудні захворювання, алергія, а також артеріальна гіпертензія (стійке підвищення артеріального тиску). До речі, саме тому носові кровотечі нерідкі серед літніх людей: у них вікова схильність до артеріальної гіпертензії поєднується з більш сухий і тонкої слизової оболонки носової порожнини.

Інші можливі системні причини носових кровотеч – це захворювання крові, захворювання судин, системні захворювання сполучної тканини, серцева недостатність. Також до носових кровотеч може призводити нестача в організмі вітаміну К або С. Кровотеча з носа може бути побічним ефектом прийому деяких ліків (найчастіше – нестероїдних протизапальних засобів типу аспірину, ібупрофену), а також результатом розширення судин при вживанні алкоголю.

Які найпоширеніші причини носових кровотеч?

Якщо носова кровотеча викликано системними причинами, необхідно виявити і усунути основну проблему, тоді вдасться впоратися і з кровотечами з носа.

Особливу увагу слід приділити так званим «сигнальним» носовим кровотечам. Такі кровотечі починаються раптово і швидко закінчуються, при цьому спостерігається значна крововтрата, а кров може мати незвичайний колір. Причинами таких кровотечі з носа можуть бути розрив великого кровоносної судини або аневризми, розпад злоякісної пухлини, легенева кровотеча (при цьому кров буде червоної і пінистою) або кровотеча верхніх відділів травного тракту (темна і що згорнулася кров).

Однократна кровотеча з носа, яке швидко пройшло і не супроводжувалося значною втратою крові, зазвичай не представляє особливої небезпеки. Звернутися до лікаря слід в тому випадку, якщо носові кровотечі у вас трапляються досить часто і без видимих причин, а також при сильному тривалому кровотечі, яке не вдається зупинити протягом 20 хвилин.

Радимо прочитати також

Як заготовлювати соки на зиму? про Як заготовлювати соки на зиму?.

Наостанок пара слів про першу допомогу при носових кровотечах. Поширена помилка – закидати голову, щоб кров не капала на одяг. У такому випадку є ризик потрапляння крові в дихальні шляхи. Навпаки, слід опустити голову вниз, притиснувши до ніздрями змочену перекисом водню ватку (або просто затиснувши ніс). Можна покласти холодний компрес на перенісся.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>