Зубний біль при вагітності

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)

Майбутнім мамам потрібно особливо уважно стежити за своїм здоров’ям, адже від цього залежить і здоров’я їх ще не народженої дитини. Ось тільки зробити це не завжди легко, адже багато звичних способів лікування вагітним жінкам не дуже підходять. Що робити, наприклад, якщо дошкуляє зубний біль при вагітності?

Зубний біль при вагітності

Зубний біль при вагітності – не таке вже і рідкісне явище. Пов’язано це з змінами, які відбуваються в організмі. Так, зміна гормонального фону може вплинути на кровопостачання слизових оболонок, в результаті десни стають більш чутливими, можуть запалюватися. До того ж, вагітній жінці доводиться «ділитися» вітамінами і мінеральними речовинами з майбутньою дитиною. Якщо її не збалансований раціон, їй самій незабаром почне їх не вистачати. А брак кальцію призводить до проблем із зубами.

Перегляньте публікацію - Хвороби орхідей, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Тому дуже важливо перед вагітністю санувати порожнину рота. Навіть найменша дірочка під час вагітності небезпечна: будь-яка каріозна порожнина – джерело інфекції, а ви ж не хочете, щоб вона через плаценту потрапила в організм дитини? Крім того, якщо пломбу доведеться ставити в екстреному порядку, це буде стрес для організму, що обов’язково позначиться і на дитину. Якщо ви не встигли вилікувати зуби до вагітності, найбільш сприятливим періодом для лікування вважається другий триместр.

Зубний біль при вагітності.

Зубний біль при вагітності

Щоб запобігти проблеми з зубами, потрібно дотримуватися збалансовану дієту і додатково приймати спеціальні комплекси вітамінів і мінералів до вагітних. Ретельно стежити за гігієною рота: потрібно не тільки регулярно чистити зуби, але й обполіскувати їх після їжі, користуватися зубною ниткою. Кожні кілька місяців відвідуйте стоматолога протягом всієї вагітності.

Що робити, якщо незважаючи на всі заходи вас все одно наздогнала зубний біль при вагітності? Багато жінок вважають за краще терпіти, боячись, що лікування зубів може якимось чином зашкодити дитині. Але так робити не можна: всі лікарі солідарні в тому, що можливе зараження куди небезпечніший для плоду, ніж стоматологічні процедури. Тому якщо під час вагітності у вас почали хворіти зуби, обов’язково зверніться до стоматолога.

Краще всього вибрати лікаря, у якого вже є досвід в лікуванні вагітних жінок: у цьому випадку ви можете не піддавати сумніву його поради. Якщо необхідність у терміновому лікуванні немає, то потрібно буде лише тимчасово зняти зубний біль. Але проблема в тому, що багато знеболюючі ліки здатні проникати крізь плацентарний бар’єр в організм майбутньої дитини. Як менше зло рекомендують парацетамол: він проникає крізь плацентарний бар’єр, але не шкодить організму дитини, якщо їм не зловживати. Але пам’ятайте, що приймати парацетамол і інші знеболюючі засоби в період вагітності можна тільки з дозволу лікаря, точно дотримуючи запропоновану дозування!

Якщо без хірургічного втручання не обійтися, обов’язково уточніть, яким препаратом буде зроблена анестезія. Вагітним жінкам дозволено місцеве знеболення такими препаратами, як ультракаїн і лідокаїн (в розумних дозах). Однозначно заборонені під час вагітності лише анестетики, які містять адреналін. Навряд чи вам запропонують, але для проконтролювати, який саме анестетик буде застосовуватися, не завадить.

Іноді для того, щоб вирішити, потрібно хірургічне лікування чи ні, стоматологу потрібно зробити знімок зуба. Звичайно, без крайньої потреби робити рентген зуба вагітній жінці не варто, але якщо стоматолог наполягає, не відмовляйтеся від рентгена: як ми вже говорили, можливе вогнище інфекції в тканинах зуба куди небезпечніший, ніж короткочасне опромінення. Щоб зробити знімок, лікар буде використовувати не звичайну рентгенівську установку, а комп’ютерний радіовізіограф, у цього приладу набагато більш низький рівень рентгенівського випромінювання. Якщо ви зробите один-два знімки (не більше), великої шкоди вам і дитині це не завдасть.

Радимо прочитати також

Що подарувати колегам на 23 лютого про Що подарувати колегам на 23 лютого.

Зубний біль при вагітності може обернутися набагато більш серйозними проблемами, якщо її ігнорувати. Тому, плануючи вагітність, потрібно обов’язково вилікувати зуби, а якщо все-таки під час вагітності у вас розболівся зуб, обов’язково зверніться до стоматолога.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)
Зубний біль при вагітності, 10.0 з 10 (основано на 1 оцінці)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>